Teatr

Wrocławski Teatr Pantomimy w projekcie Telewizji Polskiej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego


Dzięki wspólnemu projektowi TVP i NInA dzieci i młodzież ze szkół w całej Polsce będą miały możliwość obejrzenia Mikrokosmosu w reż. Konrada Dworakowskiego.


Szkoły uczestniczące w programie Internetowy Teatr TVP dla szkół, już 7 października o godz. 11.00 obejrzą na żywo transmisję Mikrokosmosu – jednego z najlepszych przedstawień teatru ruchu w sezonie 2011/2012 wg miesięcznika Teatr.


Mikrokosmos powstał na motywach Calineczki H. Ch. Andersena i przedstawia pełen niespodzianek świat łąkowych robali, gadów, owadów, płazów i ssaków. Mała, bezbronna dziewczyna musi się odnaleźć w tym bezkompromisowym świecie i odważnie walczyć o swoją tożsamość.


Przedstawienie otrzymało honorowe wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA w Toruniu m.in. za urodę plastyczną i doskonałe przedstawienie w tańcu świata owadów.


Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia za sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.


Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.


Akcja Internetowy Teatr TVP dla szkół spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem medialnym. Zapowiadały ją i relacjonowały wszystkie anteny regionalne TVP oraz ogólnopolskie programy informacyjne. Wiadomość o transmisji ukazała się na portalach internetowych poświęconych mediom oraz na stronach internetowych TVP. Temat podjęła lokalna i ogólnopolska prasa oraz samorządy terytorialne.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca