Teatr

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFest odbędzie się od 13 do 17.11.2013. ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali improwizacji teatralno-kabaretowej. Do Krakowa, Tarnowa i Niepołomic zawitają improwizatorzy z całej Polski i z zagranicy (Racing Minds – Londyn). Gośćmi specjalnymi ImproFest’u będą Magdalena Stużyńska i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Bartosz Gajda – Łowcy.B, Wojciech Tremiszewski – Limo oraz Adam Grzanka.

ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju oraz z zagranicy. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Celem festiwalu jest promowanie nowej formy kabaretu i teatru, jaką jest improwizacja teatralno-kabaretowa. Podczas każdego z występów skecze, piosenki, wiersze tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni.

 

Trzecią edycję festiwalu ImproFest (13-17.11.2013) uświetni teatr improwizacji z Wielkiej Brytanii – Racing Minds, a także najlepsze polskie grupy specjalizujące się w  improwizacji – AD HOC (Kraków), GZIK (Poznań), Hofesinka (Warszawa), Afront (Warszawa), Peleton (Gdańsk), Improkracja (Wrocław),

So Close (Kraków) oraz Tubajfor (Kraków). Na festiwalu pojawią się znakomici goście specjalni – Magdalena Stużyńska (aktorka znana m.in. z serialu „Złotopolscy”, a obecnie występująca w Kabarecie Moralnego Niepokoju), Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju), Bartosz Gajda (Łowcy.B), Wojciech Tremiszewski (Limo), Adam Grzanka (muzyk, konferansjer, kabareciarz).

 

W ramach III ImproFestu planowane są różnorodne projekty sceniczne – improwizowany spektakl po angielsku, spektakl w trzech językach (polskim, niemieckim i angielskim), spektakl dla jednego widza, wieczory open improv, muzyczne improwizacje, a także warsztaty improwizacji scenicznej, kreatywności, improwizacji praktycznej.

 

Festiwal odbędzie się w Krakowie, Tarnowie i Niepołomicach.

 

Zapraszamy na III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej „ImproFest”!

 

Program  i informacje o biletach dostępne na www.improfest.paka.pl

 

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

od: 13 listopada 2013, 19:00
do: 17 listopada 2013, 23:00 Rotunda, Oleandry 1, Kraków

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca