Teatr

Andrzejkowa noc z teatrem

Projekt „Nocki teatralne” to inicjatywa studentów kulturoznawstwa skierowana do ich rówieśników oraz wszystkich, którzy chcą doświadczyć teatru w inny niż zwykle sposób. Całonocne projekcje nagrań najważniejszych spektakli ostatnich lat połączone z prelekcją wprowadzającą to ciekawa propozycja stanowiąca alternatywę dla innych form spędzania wieczorów. 

 

Wspólne oglądanie spektakli, powiązanych motywem przewodnim, daje możliwość poszerzenia horyzontów oraz jest doskonałą okazją do spędzenia nocy w niecodziennej atmosferze. Organizatorzy chcą w niebanalny sposób  przybliżyć osiągnięcia współczesnego teatru zwłaszcza młodym osobom, nierzadko znudzonym  utartymi interpretacjami klasyki. Chcą pokazać, że teatr jest miejscem dyskusji na najważniejsze tematy oraz doskonałym  komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości. Wierzą, że promowanie teatru i jego osiągnięć oraz ułatwianie dostępu do nich, pozwoli im powiększyć grono świadomych widzów, zainteresowanych dyskusją o współczesnym teatrze i zdolnych do rzeczowej, dogłębnej oceny życia teatralnego w Polsce.

 

Najbliższa propozycja obejmuje swoim zasięgiem rosyjskich klasyków. W andrzejkową noc będzie można zobaczyć inscenizacje takich dzieł jak „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa czy „Rewizor” Gogola. Ta „Nocka Teatralna” powstała z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury w Katowicach – Giszowcu oraz przy współpracy organizatorów z Kołem Rusycystów UŚ „Rosyjska Ruletka”.

 

Wstęp wolny.

Termin: 30 listopada / 1 grudnia 2013r. Godz. 20.00 – 5.00

Miejsce: Miejski Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” (Plac Pod Lipami 1, Katowice)

Zapisy pod adresem: eteatralni@gmail.com

Więcej informacji na: facebook.com/nockiteatralne

 

30 listopada 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca