Teatr

HartOFFanie Teatrem - WIECZÓR 54 - John Moran (USA): „Solo Series”

„Solo Series” Johna Morana teatralny tryptyk, w którym Moran używając właściwego sobie języka teatralnego zacierającego granice pomiędzy muzyką, teatrem i tańcem opowiada o swoich podróżach pomiędzy Europą a Tajlandią.

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne.To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami.

 

Projekt HartOFFanie Teatrem jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

HartOFFanie Teatrem - WIECZÓR 54 - John Moran (USA): „Solo Series”.

 

John Moran to pochodzący z Nowego Jorku kompozytor oraz performer. W swoich solowych działaniach performance zaciera granice pomiędzy muzyką, teatrem i tańcem. Uznawany jest za protegowanego kompozytora Philipa Glassa, przez którego został dostrzeżony w początkach swojej kariery. W 2003 zacytowano następującą opinię Glassa „Jestem przekonany, że wśród współcześnie tworzących kompozytorów nie ma ważniejszego niż John Moran”. W niemożliwych do opisania projektach Morana sytuujących się na pograniczu muzyki i teatru brali udział m.in. Uma Thurman, Allen Ginsberg oraz Iggy Pop. Podczas ostatniej dekady Moran prezentował swoje prace w wielu krajach. „Boston Globe” napisał o nim „Moran to współczesny Mozart”, brytyjski Guardian o jego spektaklach natomiast „To praca mająca za swą podstawę przebłysk geniuszu”.

 

„Solo Series” to trzy solowe spektakle, w których John Moran za pomocą dźwięków odtwarza a zarazem „dekonstruuje” postaci, które spotkał podczas w swoich podróży pomiędzy Europa a Tajlandią. Spektakle Morana są niezwykłe, zadaniem performera jest poddanie się w milczeniu nagranej wcześniej ścieżce dźwiękowej, na którą składają się zapisy głosów rzeczywistych, spotkanych przez niego osób oraz tysiące warstw innych dźwięków i efektów połączonych w zadziwiający sposób. Zacierają się tu granice pomiędzy muzyką, teatrem i tańcem.

 

CZAS: 7 grudnia (sobota), godz. 19.00

Miejsce: CSW Kronika, Rynek 26, Bytom

Bilety: 15 zł, 10 zł (ulgowe)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca