Teatr

„Żniwa” Rodrigo Sobarzo de Larraechea w Poznaniu

26.04, godz.19:00, Studio Słodownia +3, Stary Browar

Żniwa

Rodrigo Sobarzo de Larraechea

 

Finał odsłony performatywnej wystawy

DLA KAŻDEGO GESTU INNY AKTOR

 

Rodrigo Sobarzo de Larraechea -choreograf i artysta-performer chilijskiego pochodzenia. Od ukończenia School for New Dance Development pracuje w Het Veem Theater w Amsterdamie, gdzie odbyły się premiery jego spektakli „United States” (2011) i „The Harvest” (2012). Obecnie przygotowuje z performerką Leą Martini spektakl „Paramount Movement”, który dzięki wsparciu Hauptstadtkulturfonds Berlin zostanie pokazany w Sophiensaele. Jako performer współpracował z Ivaną Müller, Martinem Nachbarem, Jeftą van Dintherem i An Kalerem, Adamem Linderem.

 

Autor o spektaklu:

W „Żniwach” ogłaszamy scenę teatralną „żyznym gruntem”, takim jak uprawne pole, gdy dojrzewają jego plony w porze żniw. Zgromadzimy uwagę w przestrzeni spektaklu. Aby to osiągnąć, będziemy na Państwa oczach parcelować, orać i zasiewać teren sceny. Zasiejemy różnorodne rzeźby kinetyczne i pozwolimy im rozbrzmiewać podczas sześćdziesięciominutowego dnia pracy. Będziemy zasilać ruch sztucznym oświetleniem scenicznym i pobudzać jego wzrost za pomocą nagranego dźwięku.

Pieczołowicie kalibrując nasze zmysły, rozgłaszając nasze ciała jako środki rzeźbiarskie, oddani intuicyjnej sile roboczej, stale migrując pomiędzy różnymi konstelacjami pracy, hipnotycznie pobudzeni do spokoju działania: wydajemy materiał, jesteśmy materiałem.

To, co zbieramy jako obserwatorzy wydarzenia teatralnego stanowi energię włożoną w jego stworzenie. Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym wzmocnionym przeżyciu teatralnym.

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca