Teatr

Nauka tańców warszawskich już dziś. Polka i walczyk w Pomoście 511

„Teatr na leżakach” to cykl wydarzeń w klimacie starej Warszawy według pomysłu Teatru Pijana Sypialnia i przy współpracy z letnią miejscówką Pomost 511.  Spektakle przyciągnęły setki widzów. Teraz pora, by poczuć klimat dawnego miasta na własnej skórze. „Nauka tańców warszawskich” nad Wisłą w najbliższy wtorek 29 lipca o 20:30. Wstęp wolny.

 

Pod okiem choreografki Teatru Pijana Sypialnia Izabeli Massalskiej i aktorów goście Pomostu 511, nadwiślańskiej klubokawiarni, będą mieli okazję nauczyć się tańców rodem z przedmieścia. Przy akompaniamencie akordeonu nauczą się polki i walczyka. Nadwiślańską potańcówkę urozmaici również wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów.

Sławomir Narloch, aktor i manager Teatru Pijana Sypialnia: Na pomysł zrobienia nauki tańców warszawskich wpadliśmy tworząc spektakl „Wodewil Warszawski”. W starej Warszawie ludzie spotykali się na plenerowych potańcówkach, w teatrzykach ogródkowych i tańczyli m.in. polkę i walczyka. My do tej tradycji chcemy nawiązać i przypomnieć to, co elektryzowało towarzyskie życie miasta. Zapowiada się szaleńczy wieczór, ponieważ spodziewamy się setek osób!

 

Co trzeba przygotować? Wystarczy wziąć wygodne buty, dobry nastrój i przyjaciół! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Nie obowiązują również żadne limity wiekowe. Sławomir Narloch: To wydarzenie, które cudownie łączy pokolenia. Sami się przekonacie, że po kilkunastu minutach liczyć się będzie tylko dobra zabawa! Myślę, że warto zabrać znajomych spoza Warszawy i  z zagranicy. To doskonała okazja, żeby pokazać im kawałek historii tego miasta. 

 

Projekt „Teatr na leżakach” to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511. – Teatr Pijana Sypialnia przyjęliśmy z otwartymi rękoma. To pierwsze takie widowisko nad Wisłą i nie mogłoby się znaleźć lepsze miejsce, niż Pomost 511 do organizacji takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy wszystkie instytucje, ludzi kultury, twórców do współpracy z nami – mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

 

Pomost 511 – miejsce kreatywnego relaksu

 

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, po prawej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym. Powstał w zeszłym sezonie, lecz dopiero w tym roku ukaże swoje pełne oblicze.

 

Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, środy z Last Robots, kino letnie, nocne ogniska, egzotyczne drinki, wodne atrakcje: paddlebording (SUP) i wakeboarding, weekendowe targi i śniadania nad Wisłą, eventy artystyczne oraz plażowa biblioteka – to wszystko znajdzie się w tegorocznej ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca