Teatr

Odin Festival – spektakle, pokazy pracy, filmy i wystawy

Od 2 do 7 września w Instytucie Grotowskiego zagoszczą aktorzy Odin Teatret. Spektakle, pokazy pracy, pokazy filmowe i wystawy organizowane są z okazji 50-lecia Odin Teatret.

 

Odin Festival to specjalna edycja Odin Week Festivalu, który tradycyjnie odbywa się w siedzibie Odin Teatret w Holstebro. Odin Festival adresowany jest przede wszystkim do osób zainteresowanych i chcących zgłębić pracę Odin Teatret. Jednak poza warsztatami, najważniejszą częścią Odin Festivalu, Instytut Grotowskiego przygotował bogaty program otwarty dla szerszej publiczności. Każdy dzień festiwalu zakończy się prezentacją spektakli Odin Teatret, solowych i zespołowych. Podczas sześciu dni będzie można zobaczyć zarówno pokazy pracy z udziałem całego zespołu (np. „Szept wiatru” poświęcony różnicy między teatrem a tańcem), jak pokazy i spektakle solowe (Jana Fersleva, Roberty Carreri, Julii Varley, Nagel Rasmussen, Kaia Bredholta, Tage Larsena). To niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z działalnością międzynarodowej grupę artystów, zajmujących istotne miejsce w historii teatru. Ceny na wszystkie występy są symboliczne (wahają się od 15 do 30 zł). Bilety na niektóre wydarzenia dostępne są jeszcze na portalu Biletin.pl.

 

Poza spektaklami i pokazami pracy organizatorzy przewidzieli bezpłatne pokazy filmowe, wystawy. W ramach Kina w Przejściu od 2 do 6 września o godz. 21:00 zaprezentowanych zostanie pięć filmów wyprodukowanych przez Odin Teatret: „Postać w bieli” (Dressed in White), „Teatr spotyka rytuał” (Theatre Meets Ritual), „Na dwóch brzegach rzeki” (On the two Banks of the River), „Wznoszenie się ku morzu” (Ascent to the Sea) oraz „Tańce na piasku” (Dances in the Sand).

Odin Festival zakończy specjalny pokaz spektaklu plenerowego „Carmen Funebre” w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Widowisko wyróżnione aż trzema nagrodami na festiwalu w Edynburgu będzie hołdem złożonym zespołowi z Holstebro.

 

Od 2 do 6 września w Studiu Na Grobli będzie można zobaczyć wystawę plakatów Odin Teatret, natomiast w CaféTHEI, otwartej przestrzeni Instytutu Grotowskiego, aż do 20 października znajdować się będzie wystawa zdjęć dokumentujących wizyty Odin Teatret we Wrocławiu, na zaproszenie Ośrodka i Instytutu Grotowskiego.

 

Wydarzenia odbywać się będą w Instytucie Grotowskiego (w Studiu Na Grobli oraz w Przejściu Żelaźniczym), Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz na pl. przed kościołem św. Elżbiety.

 

Założyciel Odin Teatret (1964 rok), Eugenio Barba, asystent Jerzego Grotowskiego w latach 1962–1964, to reżyser ponad siedemdziesięciu przedstawień, twórca Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru (ISTA) oraz autor wielu znakomitych książek. Za swoją działalność artystyczną i naukową otrzymał szereg doktoratów honoris causa, w tym Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat blisko współpracuje z Instytutem Grotowskiego. W 2011 roku w ramach programu „Masters in Residence” w Studiu Na Grobli przygotował swój najnowszy spektakl, „Chroniczne życie”.

 

Szczegółowy program: http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1706&lang=pl

 

Bilety: http://www.biletin.pl/pl/event,show,2474,odin-festival.html

 

O Odin Teatret w piśmie internetowym „Performer”: http://www.grotowski.net/performer/performer-8

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca