Teatr

„Na tropie zaginionej opowieści” w Teatrze Gry i Ludzie

W niedzielę 1 lutego, o godz. 16 zapraszamy do Teatru Gry i Ludzie na gościnny spektakl, w wykonaniu Teatru  Trip pt. „Na tropie zaginionej opowieści”.

 

W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan wszystkich książek. Podczas kolejnego, codziennego dnia w pracy, Mole odbierają tajemniczy anonimowy telefon. W nocy z półek spada abecadło, a Wersik skarży się na strasznie dziwaczne koszmary. Efektem tych tajemniczych wydarzeń jest zniknięcie pewnej bardzo starej i cennej książki – Zbioru wierszy dla dzieci polskich poetów. Dzielny Wersik postanawia wszcząć śledztwo i wraz z przemądrzałą Zakładką ruszyć tropem poszlak. Biedna Syllabinka przygląda się sprawie z bogu, z coraz większymi obawami i lękiem zostaje wciągnięta przez przyjaciół w ten jakże dziwny i dziwaczny splot wydarzeń. Zanim jednak Molom Książkowym uda się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.

 

"Na tropie zaginionej opowieści" to klasyczne przedstawienie z elementami interaktywnymi. Oprócz wartości artystycznych pobudzających oraz kształtujących wrażliwość młodego człowieka, spektakl ten propaguje polską literaturę piękną dla dzieci. W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: Ptasie radio, Lokomotywa, O Panu Tralalińskim, Jana Brzechwy: Księżyc raz odwiedził staw, Kaczka dziwaczka oraz Marii konopnickiej: Stefek Burczymucha.

 

Scenariusz i reżyseria: Anna Bączek-Lieber

Muzyka: Paweł Szymkowiak

Występują:

Zakładka: Joanna Pelon / Ewelina Wojtak

Syllabinka: Aleksandra Fielek / Anna Bączek-Lieber

Wersik: Marcin Lieber

 

Czas trwania: 60 minut

 

Bilet normalny - 14 złotych
Bilet rodzinny (3+1 gratis) - 42 złote

 

Rezerwacji można dokonywać poprzez:

e-mail: rezerwacja@gryiludzie.pl 
tel. komórkowy: 501 395 069 - codziennie (również SMS)
tel. stacjonarny: (32) 354 27 35 – w dniu spektaklu od godziny 12

 

www.gryiludzie.pl

 

Zdjęciaprzysłano: 26 stycznia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca