Teatr

„Camille” – na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Od 26 do 28 lutego o godz. 19:00 na Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni rzeźbiarskiej 1/2 Kamila Klamut, aktorka Teatru ZAR przedstawi  historię Camille Claudel, rzeźbiarki zamkniętej w zakładzie psychiatrycznym na 30 lat.  Na scenie Kamili Klamut towarzyszyć będzie Ewa Pasikowska. Spektakl powstał we współpracy z Marianą Sadovską, ukraińską pieśniarką i aktorką w ramach rezydencji artystycznej w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego

 

Klamut i Pasikowska przedstawią historię Camille Claudel – rzeźbiarki, siostry Paula Claudela oraz towarzyszki życia i twórczości Augusta Rodina, która zmarła siedemdziesiąt lat temu. Ostatnie trzydzieści lat swojego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Kamila Klamut w ten sposób mówi o bohaterce przedstawienia: „Myśląc o niej, przywołuję niektóre fakty z jej życia i zastanawiam się, jak je nazwać, ubrać we własną wrażliwość. Oto przyjazd dawno niewidzianej przyjaciółki wywołuje kaskadę wspomnień”.

 

Kamila Klamut od lat ściśle związana jest z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego, przed 2007 rokiem – Ośrodkiem Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych. Na zaproszenie Grzegorza Brala i Anny Zubrzyckiej w 1996 roku uczestniczyła w pracach nad powołaniem Teatru Pieśń Kozła. Od 1999 roku współpracuje z Jarosławem Fretem, z którym wyprawiała się do różnych zakątków świata w poszukiwaniu najstarszych zachowanych form muzyki. Jest współinicjatorką powstania Teatru ZAR.

 

Wstęp na spektakl jest wolny.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca