Teatr

„Mały ma dziewczynę” w Teatrze Soho

25 maja spektakl „Mały ma dziewczynę” po raz ostatni zostanie zaprezentowany w Soho Factory. Wraz z nowym sezonem przedstawienie trafia na afisz Teatru Ochoty.

 

“Ma na imię Bianka. Jest z Brazylii. Wychowała się w biednej rodzinie. Miała siedmiu braci i trzy siostry. Jej rodzice umarli, gdy była mała. Całe życie była samotna. Znalazła ogłoszenie o pracy w Niemczech. Postanowiła spróbować. To był błąd, oszukali ją. Bianka nie chce, żebym o tym opowiadał. Bardzo się tego wstydzi. Uciekła. Znalazła pracę jako sprzątaczka. Sprzątała domy bogatych ludzi. Bardzo ciężka praca. U jednej rodziny pilnowała małego dziecka. To dziecko ją lubiło. Bianka ma super podejście do dzieci. Dzieci ją uwielbiają. Cudownie się przy niej czują. Ta niemiecka rodzina miała psa. Pięknego. Był podłużny i gładki…” – mówi autystyczny chłopak (w tej roli Paweł Peterman) przedstawiając rodzinie swoją pierwszą dziewczynę.

Bianka w niczym nie przypomina typowej kobiety i zazwyczaj szokuje nowo poznanych ludzi. Z Małym łączy ją wyjątkowe uczucie. Lubią ze sobą spędzać czas, tańczyć i jeździć na rowerze do pobliskiej stacji benzynowej. Ich związek wprowadził wiele zamętu w życie małomiasteczkowej społeczności. Obecność dziewczyny wywołała braterską kłótnie i przywołała gorzkie rodzinne wspomnienia. W miasteczku dochodzi do aktów wandalizmu.

“Mały ma dziewczynę” to reżyserski debiut na warszawskiej scenie Agaty Dyczko, studentki Wydziału Reżyserii na Akademii im. A. Zelwerowicza w Warszawie. “To historia trudnej miłości do autystyka i perypetii związanych z życiem pod jednym dachem z taką osobą. Spektakl o konieczności podjęcia ryzyka w relacjach z innymi. O potrzebie bliskości i posiadania czegoś na własność” – mówi reżyserka. W spektaklu grają Paweł Peterman, Ewa Jakubowicz, Olga Omeljaniec i Wiktor Korzeniewski.

Przedstawienie niebawem zostanie również zaprezentowane na Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt w Toruniu. „Mały ma dziewczynę” będzie oceniany w trzech kategoriach: debiut reżyserski Agaty Dyczko, debiut aktorki Ewy Jakubowicz i debiut aktora Pawła Petermana.

 

Bilety na spektakl w Teatrze Soho w cenie 30/20 zł | kasa@teatrsoho.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca