Teatr

Pierwszy dzień VIII Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi za nami!

W dniach 26-31 maja w Teatrze Polskim w Poznaniu odbywa się już ósma edycja Festiwalu Bliscy Nieznajomi, której tym razem przyświeca idiom „One”.

 

Na otwarciu VIII Spotkań Teatralnych wystąpił zespół folkowy Same Suki, prezentujący nowoczesną, niekonwencjonalną odsłonę akustycznej muzyki tradycyjnej. Po koncercie przenieśliśmy się wraz z Interdyscyplinarnym Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w świat kobiecości.

 

Debata pod hasłem „Erotyka kobiet” dotyczyła problemów związanych z szeroko rozumianą kobiecością i erotyką kobiet. Iwona Chmura-Rutkowska i Agnieszka Gajewska rozmawiały z Alicją Długołęcka, Ingą Iwasiów oraz Joanną Krakowską m.in. o edukacji i tożsamości seksualnej, a także cielesności. Uczestniczki dyskusji wypowiadały się na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeń – na polu teatralnym, naukowym oraz literackim.

 

W ten sposób zakończyliśmy pierwszy, niezwykle interesujący dzień Festiwalu. Od dziś do niedzieli zapraszamy na pięć spektakli. Jako pierwszy zaprezentujemy na Dużej Scenie o godzinie 19.00  spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, „Królowa Margot. wojna skończy się kiedyś” Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reż. Wojciecha Farugi.

 

Do zobaczenia na Bliskich Nieznajomych!

 

Plan spotkań tutaj

 

---------------------------------------------------------

za tekst dziękujemy Teatrowi Polskiemu w Poznaniu

za zdjęcia dziękujemy Markowi Zakrzewskiemu

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca