Teatr

Upadłe Anioły

Kolejna hitowa propozycja Och-Teatru. Tym razem Krystyna Janda bierze na warsztat tekst sprzed blisko stu lat – niegdyś skandalizujący, dziś uroczo zabawny.

Teatr Polski we Wrocławiu, 01.07.2015, godz. 17.00 i 20.30

 

Kolejna hitowa propozycja Och-Teatru. Tym razem Krystyna Janda bierze na warsztat tekst sprzed blisko stu lat – niegdyś skandalizujący, dziś uroczo zabawny. Wspaniała scenografia i kostiumy z epoki, muzyka nawiązująca do czasów kina niemego, wreszcie dwie wielkie damy polskiego teatru – Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska – w głównych rolach. Tego wydarzenia nie można przegapić!

 

Zobaczyć Cielecką i Ostaszewską w komedii to sztuka nie lada. Obie aktorki na co dzień związane są bowiem z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, a profil tej instytucji daleki jest od rozrywki. Krystynie Jandzie udało się jednak namówić je do udziału we wspólnym przedsięwzięciu. I to one w głównej mierze są „matkami sukcesu”. Bo choć od premiery nie minęło jeszcze wiele czasu, to o sukcesie już można mówić. „Upadłe anioły” to kawał świetnego teatru i porcja naprawdę udanej zabawy.
Choć ze współczesnej perspektywy może się to wydawać dziwne, tekst Noëla Cowarda swego czasu jeśli nie bulwersował, to przynajmniej zaskakiwał. Ale działo się to w międzywojniu, a w purytańskiej Anglii tamtego czasu niewiele trzeba było, by oburzyć. Oto dwie stateczne małżonki, przyjaciółki zresztą, dowiadują się, że do Londynu przybywa mężczyzna, w którym wiele lat wcześniej kochała się jedna, a potem druga z kobiet. Korzystając z okazji, że ich mężowie wspólnie wyjeżdżają z miasta, postanawiają spotkać się z owym dawnym kochankiem. Wspólne oczekiwanie, przy jednej, a potem drugiej i kolejnej lampce szampana, budzi wspomnienia, ujawnia głęboko skrywane sekrety, pobudza wyobraźnię.

 

Występują : Magdalena Cielecka, Marta Chyczewska, Maja Ostaszewska, Tomasz Drabek, Wojciech Kalarus, Cezary Kosiński/Maciej Wierzbicki
Bilety na: www.bilety.sollus.pl

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca