Teatr

Pierwsza odsłona „Dziadów” w reż. Michała Zadary w Chinach

Między piątkiem 31 lipca a niedzielą 2 sierpnia 2015 spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu Dziady. Części I, II, IV i wiersz Upiór Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary będzie pokazywany w Pekinie.

 

Spektakl zostanie zagrany podczas Beijing People’s Art Theatre International Festival 2015 na scenie Beijing People’s Art Theatre, każdego dnia o godzinie 18:30.

 

Na przełomie lipca i sierpnia po raz pierwszy w historii stosunków polsko – chińskich zaprezentujemy cz. I, II i IV i wiersz Upiór Dziadów Adama Mickiewicza w reż. M. Zadary na Beijing People’s Art Theatre International Festival 2015 w Pekinie.

 

Specjalnie na tę okoliczność w Chinach zostanie wznowione wydanie tego najważniejszego tekstu w dziejach polskiej kultury, do przetłumaczenia którego na język chiński sprowokowały wydawców pokazy Dziadów z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego poproszono również o napisanie wstępu do wspomnianego wydania.

 

1 sierpnia 2015 o godzinie 14:00 w Beijing People’s Art Theatre Dyrektor Krzysztof Mieszkowski wygłosi wykład Artysta odpowiada za świat, podejmując w swoich rozważaniach takie kwestie jak moc i siła oraz status odziaływania Dziadów, rozwój teatru polskiego oraz wpływ na niego dzisiejszego społeczeństwa.

 

O przedstawieniu na stronie festiwalu: http://piao.bjry.com/ticket/2963

Wyjazd do Chin jest współfinansowany przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca