Teatr

ATIS SHARING – kulminacja intensywnych seminariów aktorskich w Instytucie Grotowskiego

Wkrótce w Brzezince odbędzie się ATIS SHARING – otwarte podsumowanie pracy uczestników ATIS NICHE, prowadzone przez prof. Grzegorza Ziółkowskiego z PRACOWNI || ROSA.


Instytut Grotowskiego zaprasza 30 września o godz. 16.00 na otwarte podsumowanie pracy – ATIS SHARING prowadzone przez PRACOWNIĘ || ROSA w ramach przedsięwzięcia „Wsłuchanie w PULS”. Złożą się na nie prezentacje kompozycji „Od GWIAZD do CISZY”, wykonywanej przy muzyce polskiego zespołu akordeonistów Motion Trio, oraz etiud i miniatur dramatycznych, wypracowanych podczas ATIS NICHE, czyli zaawansowanego seminarium skierowanego do artystów, którzy rozwijali własną pracę treningową i/lub spektaklową w przyjaznym, wspierającym środowisku pod okiem prof. Grzegorza Ziółkowskiego – nauczyciela, reżysera, tłumacza, autora książek o Peterze Brooku (2000) i Jerzym Grotowskim (2007). ATIS SHARING jest kulminacją pracy i otwartym spotkaniem podczas którego uczestnicy seminarium ATIS NICHE podzielą się elementami pracy w aspekcie technicznym i artystycznym.

 

Prof. Grzegorzowi Ziółkowskiemu asystują Maciej Zakrzewski (aktor i muzyk PRACOWNI || ROSA, doktorant w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk UAM, nauczyciel technik aktorskich w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, fotograf teatralny) oraz Maria Bohdziewicz (aktorka PRACOWNI || ROSA, absolwentka wiedzy o teatrze UAM). W projekcie ATIS NICHE udział biorą: Mohammad Reza Aliakbari (Iran), Csongor Köllő (Rumunia), Andrea Madrid Mora (Katalonia), Éva Papp (Węgry), Marta Rosa (Portugalia) oraz Samaneh Zandinejad (Iran).

 

Podsumowanie odbędzie się w Brzezince, leśnej siedzibie Instytutu Grotowskiego. Organizatorzy zapewniają dojazd autokarem w obie strony. Spotkanie przy Instytucie Grotowskiego o godz. 14.30, wyjazd z Wrocławia o godz. 14.45.  Wstęp wolny, wymagana rezerwacja miejsc:
sekretariat@grotowski-institute.art.pl; tel. 71 34 45 320.

PRACOWNIA || ROSA to przestrzeń między ludźmi, służąca długofalowej pracy nad sobą oraz badaniu relacji między wyszkoleniem aktorskim a twórczością teatralną. Praca skupia się na uważności i harmonizowaniu oddechu, ciała i głosu. Jej sercem jest jakość lekkości, poszukiwana w przepływie działań i dialogowaniu – z samym sobą, otoczeniem, partnerem, grupą. Członkowie pracowni starają się ją uobecniać w treningu i w improwizacjach, pojmowanych jako przestrzeń gry, rozgrywki.

 

ATIS działa w oparciu o porozumienie z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Intensywne praktyczne seminaria aktorskie ATIS odbywają się w ramach przedsięwzięcia „Wsłuchanie w PULS”, realizowane jest przy wsparciu Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

Więcej informacji:
grzeg-atis.home.amu.edu.pl, Facebook/ATIS Acting Techniques Intensive Seminar AMU, Facebook/pracowniarosa, www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1847&lang=pl

http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1852&lang=pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca