Teatr

„Muzeum wspomnień” („Museum of Memories”) Teatr NIE (Norwegia)

Znany widzom TEATROMANII norweski zespół NIE snuje opowieść o wspomnieniach, o tym, co i w jaki sposób pamiętamy, przecież pomimo tego, że nie możemy do końca polegać na naszych wspomnieniach, nie ma innej rzeczywistości niż ta zachowana w naszej pamięci.

Znany widzom TEATROMANII norweski zespół NIE snuje opowieść o wspomnieniach, o tym, co i w jaki sposób pamiętamy, przecież pomimo tego, że nie możemy do końca polegać na naszych wspomnieniach, nie ma innej rzeczywistości niż ta zachowana w naszej pamięci. Zespół NIE zbudował własne, ruchome muzeum – pokój otoczony ścianami z zardzewiałych szafek pełnych szuflad. Wewnątrz niego piątka osób – dwóch braci, sąsiad, nauczyciel i Bliski przyjaciel – z ciepłem, humorem i przy akompaniamencie muzyki snuje opowieści o utraconej bliskiej im osobie. Próbują zrekonstruować czyjeś życie.

Publiczność dzieli z aktorami tę niewielką, wyglądem przypominającą archiwum przestrzeń, a po spektaklu szuflady zostają otwarte - pokój przeistacza się w swego rodzaju muzeum — to, co znajdujemy może prowadzić do naszych własnych wspomnień.

 

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z zespołem.

Prezentacja w ramach projektu Sztuka/Poznanie/Działanie. Finansowane z Funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

 

od: 25 pazdziernika 2015, 18:00
do: 25 pazdziernika 2015, 20:00 Teatr ROZBARK ul. Wojciecha Kilara 29, Bytom

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca