Teatr

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na przedstawienia dla rodziców z dziećmi

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na przedstawienia dla rodziców z dziećmi.

W czasie gdy rodzice oglądają spektakl, dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanych animatorów i biorą udział w bezpłatnych warsztatach „Dziecięce atelier. Twórcze i radosne zabawy teatralne”.

 

Kolejnym już spektaklem dla rodziców i dzieci będzie „Oblężenie” Piotra Rowickiego w reżyserii Joanny Zdrady 11 października  (niedziela) o godz. 17.00. Warsztaty rozpoczną się o godz. 16.45. Bilet wstępu na przedstawienie upoważnia do odebrania w kasie teatru bezpłatnej wejściówki na warsztaty dla dzieci (liczba miejsc ograniczona).

 

Podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczone animatorki z Ambientówki dzieci wezmą udział w zabawach ruchowych, słowno-muzycznych oraz plastycznych.

 

Oblężenie

Piotr Rowicki

   

Reżyseria: Joanna Zdrada

Scenografia i kostiumy: Dariusz Fodczuk

Projekcje: Dariusz Fodczuk

Muzyka: Krzysztof Konieczny

Inspicjent: Magdalena Matusewicz

 

Prapremiera: 22-10-2014

Scena: Malarnia

Czas trwania: 1 godzina

 

Obsada:

Michał Kaleta /On/

Teresa Kwiatkowska /Ona/

„Oblężenie” Piotra Rowickiego to publicystyczna wypowiedź, zakorzeniona w aktualnych wydarzeniach medialnych. W centrum dramatu o księdzu-misjonarzu, oskarżonym o molestowanie chłopca, stoi toksyczna relacja matki z synem. Zachwiana relacja dorosłego, lecz ubezwłasnowolnionego mężczyzny i samotnej kobiety, której światopogląd stanowi wypadkową dewocji i medialnego bełkotu, odsłania patologię w wymiarze osobistym, jak i społecznym. Rowicki pozostawia do rozstrzygnięcia nie tylko, kto jest odpowiedzialny za problem patologii, jaką niewątpliwie jest pedofilia, ale również kto odpowiada za metapatologię samego zjawiska w wymiarze medialnym.

Joanna Zdrada

 

Dramat „Oblężenie” Piotra Rowickiego otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w siódmej edycji konkursu dramaturgicznego METAFORY RZECZYWISTOŚCI 2014 zorganizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca