Teatr

Weekend z Teatrem Graciarnia

W dniach 19,20,21 lutego w Teatrze Praska 52 odbędą się kolejne odsłony spektaklu "Wszystko w rodzinie" ! Startujemy zawsze o 19:00!

 
Wszystko w rodzinie – Ray Cooney
Tytuł oryginalny - It Runs in the Family
 
W tej angielskiej farsie autorstwa komediopisarskiego klasyka Widz zostanie uwikłany razem z bohaterami w serię dynamicznych i przekomicznych wydarzeń. Rzecz dzieje się w Szpitalu św. Andrzeja w Londynie, gdzie tuż przed ważną konferencją jeden z lekarzy dowiaduje się o owocu romansu sprzed kilkunastu lat. Próbując ratować swoją rodzinę, reputację i szanse powodzenia wystąpienia doktor ucieka się do wszelkich możliwych sposobów. Desperacja osiąga poziom zenitu, a kłamstwo rodzi kłamstwo, co zaskakująco płynnie prowadzi do kwintesencji komizmu. Gwarantujemy ubaw po pachy, muzykę na żywo i doskonałą zabawę. 
 
Obsada: Ola Białek, Eliza Bielińska, Maria Kubaszek/Klaudia Framęga, Katarzyna Sałata/Katarzyna Lis, Klaudia Urban, Michał Grzyska, Konrad Żygadło/Bartosz Cwaliński, Tomasz Katra, Mateusz Krzemiński, Miłosz Majchrzak, Bartłomiej Kiraga/Michał Pastuszczak, Mateusz Wiskulski.
 
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
 
Opracowanie tekstu: Eliza Bielińska
 
Reżyseria: Tomasz Smykalski
 
Muzyka: Katarzyna Dłużniewska, Michał Popiel, Jakub Tokarz
 
Czas: 2 godz. (z 1 przerwą) 
 
RAY COONEY 
Sylwetka nakreślona przez Zia Foxwell
 
Ray Cooney należy do czołówki najpopularniejszych angielskich pisarzy komediowych. Jego sztuki odniosły sukces nie tylko w rodzimej Anglii, ale również na Broadway’u. Zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.
 
Ray jest uroczym człowiekiem, całkowicie zadowolonym ze swego losu. Mówi na przykład: „Nigdy w życiu nie zrobiłem niczego, za co by mi zapłacono a co mnie samego nic nie kosztowało”. Już w dzieciństwie marzył o tym, by zostać aktorem, a w wieku czternastu lat rzucił szkołę i zgłosił się na próbę głosu do partii solowej w „Pieśni Norwegii” i dostał ją. Potem odbywał praktykę grając w teatrach sezonowych od Worthing do Blackburn. W 1956 roku został przyjęty do grupy Briana Rixa w Whitehall Theatre, gdzie dał się poznać jako bardzo dobry aktor komediowy. I chyba ta wieloletnia praktyka aktora komediowego, znakomita znajomość teatralnych mechanizmów i reakcji widowni przyczyniły się do wielkiego sukcesu Ray’a Cooney’a jako twórcy fars i komedii. A napisał do tej pory kilkanaście, w tym cztery z nich do spółki z Johnem Chapmanem. Wszystkie stawały się hitami teatralnymi. 
 
„To paskudztwo, które piszę zdaje się mieć ogólne przesłanie, choć inspirację czerpię z typowych sytuacji, które mogą zdarzyć się wszędzie. Rzeczy proste są zwykle najzabawniejsze.”
 
Ray mieszka w Epping Forest ze swą żoną Lindą. Mają dwóch synów: Danny’ego, który jest żonaty i mieszka w Australii oraz Michaela, który napisał swoją pierwsza farsę Casch on delivery/ Z rączki do rączki, przetłumaczoną na język polski przez Elżbietę Woźniak. Cooney jest autorem następujących fars granych z ogromnym powodzeniem w polskich teatrach:
„Mayday”, ”Mayday 2” „Okno na Parlament”, „Wszystko w rodzinie”, „Kochane pieniążki”, Tom, Dick i Harry – napisaną wspólnie ze swoim synem Michaelem; „Nie teraz kochanie” – napisaną wspólnie z Johnem Chapmanem; współtworzył również z Tony Hiltonem i Gene Stone.
 
 
Bilety:
 
"Księżniczka na opak wywrócona" - 10 PLN* / 20 PLN
"Wszystko w rodzinie" : 15 PLN* / 30 PLN
 
*Ulgowy - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne
 
SZUKAJ PROMOCJI! Jedyny teatr, w którym promocje łączą się :)
 
Sprzedaż biletów jest prowadzona w kasie Teatru Praska 52 w dniu spektaklu.
 
REZERWACJE i ZAPISY: 
Strona internetowa : www.teatrgraciarnia.pl
E-mailowe: teatr.graciarnia@gmail.com
Telefoniczne: 515-245-291 lub 519-157-126
 
lub
 
E-mailowe: scena@teatrpraska52.pl
Telefoniczne (tylko w dniu spektaklu): 500-259-120
 
Szczegóły dojazdu:
1. Z ronda Grunwaldzkiego:
- autobusy linii 112, 156, 162 - przystanek Zielińskiego
2. Z mostu Grunwaldzkiego - 101 - przystanek Zielińskiego
3. Z okolic banku na Kapelance
- spacerkiem - kilka minut w stronę Mostu Zwierzynieckiego
- rowerkiem - minutę, góra dwie w stronę Mostu Zwierzynieckiego
4. Własnym samochodem - dobre miejsce do parkowania tuż obok budynku Teatru.

 

od: 19 lutego 2016, 19:00
do: 21 lutego 2016, 21:00 Teatr Praska 52

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca