Teatr

TEATROMANIA 2016 - Statek Sztuki - Inni

Akcja performatywna będące efektem warsztatów prowadzonych przez artystów związanych z Fundacją ArtJunction i Teatrem Biuro Podróży z Poznania o tym jak młodzi ludzie rozumieją inność.

Tematem przewodnim prezentacji będzie nasza reakcja na odmienność oraz nieprzystawalność do znanych schematów otaczającej nas rzeczywistości. Czy „Inność” wybieramy z potrzeby buntu, czy pojawia się ona w naszym życiu w wyniku czynników od nas niezależnych? Co powoduje, że zauważamy, że ktoś jest Inny? Czy i dlaczego boimy się Inności? Co świadczy o swojskości, „naszości”? Czy na sposób odczuwania „Inności”, wyobcowania ma wpływ wiek i doświadczenie?

Te i wiele innych pytań stanowiły podstawę do refleksji, a następnie pracy nad działaniami w przestrzeni publicznej. Spektakl realizowany jest w konwencji teatru ruchu, jako akcja miejska. Grupa Innych wejdzie w przestrzeń miejską, w jej codzienną tkankę, próbując sprowokować odpowiedzi lub kolejne pytania.
W warsztatach biorą udział bytomscy gimnazjaliści i licealiści.
Projekt realizowany jest przez Fundację ArtJunction, która zajmuje się działaniami artystyczno-społecznymi. Warsztaty prowadzili Barbara Prądzyńska i Jarosław Siejkowski.
 
14 maja 2016, 21:15 Budynek Dworca PKP w Bytomiu

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca