Teatr

"Bloki i familoki #2" - kolejna odsłona katowickiego kabaretu społecznego

We wtorek 16 sierpnia o godz. 20.30 w ogrodzie Drzwi Zwanych Koniem odbędzie się kolejna odsłona muzycznego kabaretu społecznego "Drzwi Zwane Koniem" w reżyserii Rafała Urbackiego z Karoliną Sokołowską i Michałem Wajdzikiem (Rabbit on the Moon) na scenie. Będę wdzięczny za publikację informacji w państwa kanała. Poniżej przesyłam notkę, a w załączniku foto.

 

 

"Bloki i familoki" #2 w Drzwiach Zwanych Koniem

 

Już we wtorek 16 sierpnia o godz. 20.30 w ogrodzie Drzwi Zwanych Koniem odbędzie się kolejna odsłona muzycznego kabaretu społecznego "Drzwi Zwane Koniem" w reżyserii Rafała Urbackiego z Karoliną Sokołowską i Michałem Wajdzikiem (Rabbit on the Moon) na scenie. Wstęp wolny!

 

"Bloki i familoki" to projekt-hybryda na styku kabaretu społecznego i imprezy elektronicznej. To intermedialny reportaż-esej o dynamice zmian centrum aglomeracji śląskiej. 

To efekt blisko rocznego subiektywnego researchu Rafała Urbackiego wśród mieszkańców Katowic – ich opinie o życiu w aglomeracji, ofercie kulturalnej, trendach w myśleniu o społecznościach lokalnych, ruchach miejskich, onieśmielających inwestycjach regionu, postawach wobec władzy, stosunku do tożsamości śląskiej, inspiracji czerpanych z innych miast polski oraz o miejscowych frikach. 

 

Te rozmowy, spotkania, warsztaty, imprezy, gadżety, budynki, artykuły w mediach zostały przepisane na cykl utworów muzycznych, stanowiący imprezę-reportaż o współczesnych katowicach. Nie jesteśmy pewni, czy to wyższy poziom refleksji, ale czego się nie robi dla szeroko rozumianej zmiany społecznej, dla odmiany.

 

Pierwsza odsłona "Bloków i familoków" zrealizowana została w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Naukowego, które Rafał Urbacki otrzymał w 2015 roku. Premiera odbyła się 29 grudnia na należącej do Teatru Śląskiego, a zlokalizowanej w Galerii Katowickiej, Scenie w Galerii. 18 sierpnia 2016 roku "Bloki i familoki" zostaną zaprezentowane jako reprezentant Katowic we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury - w ramach projektu Koalicja Miast.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca