Teatr

VIVA NABUCCO! 30 lat na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi

NABUCCO, monumentalne dzieło Verdiego, z przepięknymi ariami oraz z najsłynniejszą w historii muzyki pieśnią chóru – „Va, pensiero” Teatr Wielki zaprezentuje po raz 180. NABUCCO jest jedną z najchętniej oglądanych oper świata. W tym roku mija 30 lat od premiery tego dzieła na łódzkiej scenie.

 

175 lat temu w mediolańskiej La Scali zabrzmiały po raz pierwszy dźwięki uwertury do NABUCHODONOZORA – opery, która nie tylko od razu zdobyła serca włoskiej publiczności, ale także sprowokowała do patriotycznych i wolnościowych działań nie tylko operowych fanów. Zaś 30 lat temu w 1987 opera ta zachwyciła łódzką publiczność i choć nie odnotowano wtedy żadnych niepokojących nastrojów, to NABUCCO stał się na długie lata hitem repertuarowym naszego Teatru, a słynna pieśń „Va pensiero” nucona była i jest nie tylko przy poważnych okazjach.

Wszyscy łódzcy wykonawcy głównych partii (a było ich kilkunastu) m.in. tymi właśnie rolami zdobywali uznanie krytyków muzycznych, sympatie widzów i wielką popularność, a pierwsza w Łodzi wykonawczyni partii Abigaille – niezapomniana Joanna Cortés – uhonorowana została Srebrnym Pierścieniemnagrodą za najlepszą rolę teatralną w sezonie 1987/88.

Znakomitymi kontynuatorami tego sukcesu są dzisiejsi wykonawcy głównych partii: Zenon Kowalski (Nabucco) i Monika Cichocka (Abigaille), którzy mają za sobą dziesiątki spektakli NABUCCA, w każdym jednak są bezkonkurencyjni i wokalnie, i aktorsko! No i jeszcze te niepowtarzalne Verdiowskie chóry… Zatem VIVA NABUCCO, ale tylko z Państwa udziałem!

 

Wystąpią: soliści, chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.

 

Najbliższe spektakle w Teatrze Wielkim w Łodzi

 10 października 2017, 18:30 | spektakl poprzedzi ogłoszenie wyników konkursu kompozytorskiego na operę „Człowiek z Manufaktury”

7 listopada 2017, 18:30

 

 

Bilety w cenie od 20 zł do nabycia:

na stronie: www.operalodz.com lub www.bilety24.pl

w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca