Teatr

Zaklęte rewiry, reż. Adam Sajnuk w Teatrze WARSawy

Widowiskowa inscenizacja według kultowej powieści Henryka Worcella.

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor.

Widzowie w "Zaklętych rewirach" stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu. – mówi reżyser spektaklu Adam Sajnuk - Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze.

 

 

Nagroda Feliks Warszawski 2012 dla Mateusza Banasiuka - odtwórcy głównej roli.

wg powieści HENRYKA WORCELLA

scenariusz: ADAM SAJNUK

reżyseria: ADAM SAJNUK

muzyka: IGOR SPOLSKI, MICHAŁ LAMŻA

scenografia: SYLWIA KOCHANIEC

kostiumy: KATARZYNA ADAMCZYK

ruch sceniczny: JAROSŁAW STANIEK

reżyseria świateł: KAROL ROTHKAEHL

muzyka na żywo: IGOR SPOLSKI, MICHAŁ LAMŻA

 

Obsada: AGATA PIOTROWSKA – MASTALERZ, MARIUSZ DRĘŻEK, BARTOSZ ADAMCZYK, MACIEJ SKURATOWICZ, JERZY POŁOŃSKI, STANISŁAW BANASIUK, MATEUSZ BANASIUK, MAREK KOSSAKOWSKI / JAKUB SNOCHOWSKI, SEBASTIAN CYBULSKI, MATEUSZ ZNANIECKI

 

Recenzje:

Spektakl „Zaklęte rewiry” ma w sobie coś żywego i atrakcyjnego, semantycznie i scenicznie. W konwencji realistyczno-rewiowo-magicznej zadaje istotne pytanie o to, czy możemy wyjść poza ramy percepcyjne codzienności.

Agnieszka Hudzik, dwutygodnik.com

 

„Zaklęte rewiry” to nie tylko opowieść o cholernie niewdzięcznym i specyficznym fachu, ale niepozbawiona wzruszającego i dowcipnego idealizmu rzecz o tym, jak w nieludzkich strukturach pozostać ludzkim – Dorota Kowalkowska, „Metro”

 

"Spektakl toczy się w zawrotnym tempie, które ani na moment nie spada. To zasługa aktorów, którzy tworzą w tym przedstawieniu kreację zbiorową; zresztą widać jak na dłoni, że bycie na scenie w tym widowisku jest dla nich prawdziwą przyjemnością".

Wiesław Kowalski, Teatr dla Was

 

Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99

Bilety: normalny: 80zł, ulgowy: 60zł

7.04 g: 20:00

8.04 g: 19:00

 

 

od: 7 kwietnia 2018, 20:00
do: 8 kwietnia 2018, 21:00 Teatr WARSawy
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca