Teatr

"Ich czworo. Reality show" wg Gabrieli Zapolskiej, reż. Julia Mark

Anna (Alina Czyżewska) – od kilku lat zamężna, matka 7-letniej Lili, zgłasza swoją rodzinę do nowego reality show „Głupi ludzie”. Wierzy, że sztab telewizyjnych specjalistów pomoże jej na nowo porozumieć się z mężem Jerzym (Patryk Kulik) i ocali ich związek. Pomoc okazana przez producentów show jest jednak pozorna. Walcząc o oglądalność, prowokują sytuacje, które wywołują konflikty, ujawniają namiętności. Podsuwając bohaterom – lowelasa Fedyckiego (Grzegorz Kliś), przyjaciółkę Manię (Aleksandra Maj) – tworzą okazję do zdrady. Żona, mąż i ich córka z czasem nie wiedzą już co jest prawdą, a co zaaranżowaną sytuacją. Zdarzenia wymykają się spod kontroli. Jak daleko posuną się producenci, by osiągnąć finansowy sukces? Czego dowiedzą się o sobie Anka i Jerzy? I kim jest tajemniczy Pan Królik (Robert Zawadzki) – który nie opuszcza telewizyjnego studia?

 

 

Klasyczna tragifarsa Gabrieli Zapolskiej, zostaje wpisana we współczesny ramy, odsłaniając intrygujące znaczenia. Spektakl Julii Mark, z przesyconą złotem scenografią Agaty Skwarczyńskiej (laureatki nagrody głównej na World Stage Design 2017 w Tajpej) – nawiązujący do klimatu filmów David Lyncha, stanowi podróż w przestrzeń głęboko skrywanych namiętności, kompleksów. Fragmenty tekstu napisane w 1907 roku przez Zapolską, zostają połączone z współcześnie wykreowanymi dialogami. Konwencja telewizyjnego show, stanowi jedynie pretekst, do tworzenia atrakcyjnego i nowocześnie opowiedzianego widowiska teatralnego. Ruch sceniczny do spektaklu stworzył dobrze znany w Gliwicach – Jarosław Staniek.

 

 

Premiera: 22 września 2017
spektakl dla widzów w wieku powyżej 18 roku życia
czas trwania około 100 min/ bez przerwy
scenariusz inspirowany dramatem Gabrieli Zapolskiej
reżyseria: Julia Mark; asystentka reżyserki: Mira Mańka; dramaturgia: Mira Mańka i zespół; scenografia: Agata Skwarczyńska; asystentka scenografki: Zuzanna Zajt; reżyser światła: Damian Pawella; ruch sceniczny: Jarosław Staniek; asystentka choreografa: Katarzyna Zielonka; muzyka: Wojciech Długosz; inspicjent: Marek Migdał; produkcja: Patrycja Wróbel
obsada: Alina Czyżewska (Żona), Patryk Kulik (Mąż), Aleksandra Maj (Mania), Grzegorz Kliś (Fedycki), Karolina Burek (Sandra), Robert Zawadzki (Królik), Zosia Kubacka/ Agatka Kampka (Lila)

 

Duża Scena przy ul. Nowy Świat 55-57
Bilety: 34 zł (normalny), 29 zł (ulgowy)
Kasy biletowe: 
ul. Nowy Świat 55-57, tel. 32 232 13 39;
ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32 231 56 99;
rezerwacje: tel. 32 230 49 68, tel. 32 231 80 38

 

od: 13 kwietnia 2018, 19:00
do: 14 kwietnia 2018, 19:00 Teatr Miejski w Gliwicach ul. Nowy Świat 55 - 57
Gliwice

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca