Teatr

"Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby" wg Hrabala i Haška

Surrealistyczna biesiada teatralna z ducha Bohumila Hrabala i Jarosława Haška. Aktorzy Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy oraz Teatru Miejskiego w Gliwicach zapraszają na wieczór w „w atmosferze trochę stypy, a trochę wesela”, który zamienia się w święto prawdziwej poezji i humoru. Wszystko to z piosenkami i muzyką grającej na żywo kapeli kierowanej przez Łukasza Matuszyka.

 

Sympatyczny, acz nieco chciwy Pan Bamba (Joanna Gonschorek), w pewnym mieście, gdzie czas się zatrzymał, w którym czasem można znaleźć skowronki na uwięzi i perełki na dnie – prowadzi Zakład Weselno-Pogrzebowy „Nowe Życie”. Ten czuły barbarzyńca, smakosz uroków życia, za drobną opłatą wynajmuje swój przybytek na organizację najróżniejszych uroczystości. Sam oprócz imprez weselnych i styp pogrzebowych, prowadzi lekcje tańca, jednak to sojusz z politykami z Partii Umiarkowanego Postępu (w granicach prawa) – wydaje się być najlepszym pomysłem na przyszłość. Organizuje w swoim zakładzie, suto zakrapiany wieczór agitacyjny, podczas którego kandydat partii na posła – Jan Bucefał (Paweł Palcat), zaprezentuje swój program wyborczy. Sytuacja jednak wymyka się spod kontroli, a ambitny plan, natrafia na nieoczekiwane przeciwności. Wszystko ma związek z pewnym fryzjerem Gastonem Koszulką oraz trutką na szczury marki „MOROL”. Stali bywalcy Zakładu (piękne kobiety i sentymentalni mężczyźni), jak również przybyli na spotkanie partyjne goście, zostaną wciągnięci w intrygę, także miłosną i uczuciową, która zakończy się w nieoczekiwaną puentą. Komediowy klimat dopełniają rozbudowane wokalnie songi, w których aktorzy wraz z muzykami, tworzą wspólną orkiestrę weselno-pogrzebową.

 

Spektakl jest koprodukcją Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru Miejskiego w Gliwicach. Tekst scenariusza stworzony został w oparciu o utwory Bohumila Hrabala i Jarosława Haška, songi do spektaklu napisał Michał Chludziński (za wyjątkiem jednego – wypożyczonego od Jaromira Nohawicy), muzykę skomponował Łukasz Matuszyk. Spektakl wyreżyserował specjalista od teatru muzycznej groteski Łukasz Czuj (zastępca dyrektora do spraw artystycznych w naszym Teatrze) – w Teatrze w Legnicy w roku 2012 przygotował głośny spektaklu „Komedia obozowa” (Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic” w Cieszynie w 2013 roku).

 

 

Koprodukcja z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy
Premiera: 16 września 2017 (Legnica)/ 13 października 2017 (Gliwice)
spektakl dla widzów w wieku powyżej 16 roku życia
czas trwania: około 105 min/ bez przerwy
na podstawie utworów Bohumila Hrabala, Jarosława Haška
reżyseria: Łukasz Czuj; scenariusz: Łukasz Czuj, Marcin Miętus; teksty songów: Michał Chludziński; scenografia i kostiumy: Michał Urban; muzyka: Łukasz Matuszyk; choreografia: Jakub Lewandowski; muzycy: Łukasz Matuszyk (akordeon, piano), Robert Kamalski (klarnet, saksofon), Piotr Hałaj/ Piotr Kosiński (tuba); akompaniator: Andrzej Janiga; inspicjent: Marek Migdał (Gliwice); produkcja: Patrycja Wróbel
obsada: Joanna Gonschorek (Pan Bamba), Łukasz Kucharzewski (Przewodniczący Zdenek Krogulczyk), Albert Pyśk (Gustaw Roger Opoczeński), Paweł Palcat (Jan Bucefał), Mateusz Krzyk (Dozorca Wiktor Bloudek), Maciej Piasny (Walter Piwońka, chemik), Michał Wolny (Gaston Koszulka, fryzjer), Zuza Motorniuk/ Alina Czyżewska (Olga Piwońka, bufetowa), Katarzyna Dworak (Panna Nadia Grudówna), Małgorzata Pauka (Urszula Piękniejska)

 

Duża Scena przy ul. Nowy Świat 55-57
Bilety: 34 zł (normalne), 29 zł (ulgowe)
Kasy biletowe: 
ul. Nowy Świat 55-57, tel. 32 232 13 39;
ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32 231 56 99;
rezerwacje: tel. 32 230 49 68, tel. 32 231 80 38

od: 20 kwietnia 2018, 19:00
do: 22 kwietnia 2018, 18:00 Teatr Miejski w Gliwicach ul. Nowy Świat 55-57
Gliwice

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca