Teatr

Wycieczki osobiste feat. Lejb Fogelman

Oryginalny format impro, do którego inspirację przynoszą różnorodni artyści. To niepowtarzalne połączenie tworzy osobistą podróż, pełną intelektualnych kuksańców i żartobliwych przytyków.

Gościem i inspiratorem najbliższego spektaklu będzie Lejb Fogelman – prawnik, senior partner w kancelarii Greenberg Traurig, producent spektakli teatralnych, bohater wywiadu rzeki Warto żyć, przeprowadzonego przez Michała Komara (opublikowanego w maju 2018 roku nakładem Wydawnictwa Czerwone i Czarne).

Warto żyć / Lejb Fogelman, Michał Komar

„To najbardziej kolorowa opowieść o życiu, jaka ukazała się w Polsce. Bo też Lejb Fogleman to najbardziej kolorowy człowiek, który mieszka w Polsce. Urodził się w Legnicy w żydowskiej rodzinie, po antysemickiej nagonce w 1968 r. wyjechał do USA, tam skończył m. in. Harvard, został wziętym prawnikiem i w latach 90. wrócił do Warszawy. A po drodze zdarzyło się wiele, bardzo wiele…

Tak zaczyna swoje wspomnienie Lejb Fogelman: Dawno temu w Ameryce… Ląduję na nowojorskim lotnisku. W hali przylotów kłębi się tłum oczekujących, a wśród nich tłusty, spocony ortodoksyjny Żyd. Rzuca się na mnie, obejmuje i oblewa łzami. Co chwilę wykrzykuje imię mojej mamy: „Rojze! Rojze!”, znowu przytula, chwyta mnie za policzki, dosłownie je wyrywa, wykrzykuje imiona żywych i zmarłych członków naszej rodziny, a po każdym imieniu coraz głośniej płacze. To wujek Jojne Chaim, brat mamy.

Obok niego stoi kobieta. Brzydka, chuda i skręcona niczym nawinięta na coś gumka. W dodatku widać, że musi golić sobie brodę. To ciotka Fradla. Na mnie patrzy podejrzliwie, co zrozumiałe, bo przybyła jeszcze jedna gęba do żywienia. Ale ciotka stara się ukryć niechęć, jestem przecież ostatnim Mohikaninem, ostatnim Fogelmanem wyrwanym z tamtego świata.”

źródło: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Wycieczki osobiste to oryginalny format Klubu Komediowego składający się na cykl spektakli improwizowanych, mających charakter scenicznych spotkań twórców wyrażających się za pomocą różnorodnych form artystycznych. Artyści zaproszeni do współtworzenia spektakli przygotowują materiały i historie, które zainspirują aktorów z Klubu Komediowego do zagrania spektaklu improwizowanego, tj. wymyślanego i granego a vista na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych postaci.

Dotychczas gościliśmy m.in. Łukasza Orbitowskiego, Marka Bieńczyka, Pablopavo, Zygmunta Miłoszewskiego, Andrzeja Stasiuka, Rafała Bryndala, Piotra Fiedlera, a także Bisza i Radeksa, Paulę i Karola, Kobasa Laksę, Pawła Althamera, Joannę Kulig oraz aktorów Teatru 21 wraz z jego założycielką Justyną Sobczyk.

KIEDY: 16 CZERWCA 2018 | GODZ. 21:00
GDZIE: KLUB KOMEDIOWY | UL. NOWOWIEJSKA 1
Bilety: 30/20 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

 

od: 16 czerwca 2018, 21:00
do: 16 czerwca 2018, 22:30 KLUB KOMEDIOWY | UL. NOWOWIEJSKA 1
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca