Teatr

POLOWANIE NA ŁOSIA - o zagubieniu człowieka we współczesnym świecie

W warszawskiem Teatrze IMKA w ramach projektu scena IMKA LIGHT na stałe zagościła czarna komedia Michała Walczaka „POLOWANIE NA ŁOSIA”. W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa.

 

POLOWANIE NA ŁOSIA”to kolejna produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki. Tym razem akcent położony został na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl „POLOWANIE NA ŁOSIA” koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi...

 

POLOWANIE NA ŁOSIA”Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu”, to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Zabawna, a przy tym mocno ironiczna. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób. 

 

POLOWANIE NA ŁOSIA” to współczesna komedia - nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko – gorzka, znakomita!

OBSADA:

KONRAD – Antoni PAWLICKI / Jakub GAWLIK 

ELIZA – Agnieszka WIĘDŁOCHA / Karolina BACIA

ROMUALD – Piotr CYRWUS / Piotr DĄBROWSKI

MYSZKA – Grażyna WOLSZCZAK

JAROSŁAW PAST – Leszek LICHOTA / Łukasz KONOPKA

AUTOR:

Michał WALCZAK

REŻYSERIA: Zbiorowa

MUZYKA: Maciej MAKOWSKI

 

Spektakl wystawiany jest w Teatrze IMKA w Warszawie w ramach projektu IMKA Light.

POLOWANIE NA ŁOSIA 

25 października, godz. 19.00

15 i 29 listopada, godz. 19.00

 

ul. M. Konopnickiej, Warszawa

Kasa: tel. 22 339 05 20, kasa@teatr-imka.pl

Bilety na: www.tear-imka.plwww.e-bilet.pl

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca