Teatr

Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach - premiera w TMG

Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Gustował tylko w towarach ekskluzywnych, milicji zbiegł aż 29 razy. Zdzisław Najmrodzki „bohater” z Gliwic. Premiera już 30 listopada na Dużej Scenie.


W „Księdze rekordów Guinnessa” odnotowano jego 29 ucieczek z sądów, aresztów, więzień, konwojów. Wyspecjalizował się w okradaniu sklepów należących do sieci Pewex (ponad 70 razy) i kradzieży samochodów marki Polonez (100 samochodów), wyłącznie tej marki.

 

Najmrodzki, jako bardzo barwna postać nadal jest bohaterem wielu miejskich legend. Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz filmu sensacyjnego. Filmu, który rozegramy na scenie…

 

Zapraszamy na barwną, kryminalno – miłosną opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego.

 

To gliwickie „Pulp Fiction”, podczas którego możecie spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji i wielopłaszczyznowych wątków. Będzie to dynamicznie opowiedziana historia nawiązująca do najlepszych tradycji kinowego dramatu gangsterskiego, w której żywy plan miesza się z projekcjami filmowymi. Ironiczno – groteskowa ballada teatralna, w której prawdziwe wydarzenia mieszają się z incydentami fikcyjnymi.

 

Na scenie pojawi się korowód zaskakujących postaci m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Różewicz, porucznik Borewicz, Robert De Niro.

 

Gramy:
30 listopada, g. 19.00 - premiera
1 grudnia, godz. 19.00
2 grudnia, godz. 18.00

na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 - 57 w Teatrze Miejskim w Gliwicach

 

więcej o spektaklu (tutaj)

od: 30 pazdziernika 2018, 14:00
do: 2 grudnia 2018, 19:00 Duża Scena Teatr Miejski w Gliwicach ul. Nowy Świat 55 - 57
Gliwice

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca