Teatr

Miłość w Leningradzie, scen. i reż. Lukasz Czuj

Pełna energetycznej muzyki i znakomitych tekstów podróż do współczesnej Rosji. Widzowie stają się uczestnikami odjechanej nocnej imprezy, podczas której rockowe ballady mieszają się z popowymi przebojami i pełną punkowej energii sceniczną balangą, w której aktorzy i muzycy wychodzą wprost do widza, wciągając go w świat swoich opowieści.

 

Spektakl ułożony z piosenek legendarnego rosyjskiego zespołu Leningrad. Mocne metafory i wulgaryzmy stosowane przez jej założyciela Siergieja Sznurowa kreślą bezkompromisowy portret rządzonej przez Władimira Putina Rosji. Sznurow jest współczesnym wcieleniem rosyjskiego barda, ale w przeciwieństwie do Wysockiego czy Okudżawy jego żywioł to nie poetycka ballada, ale podlewana alkoholem ostra sceniczna rebelia.

Spektakl nawiązuje do granego nieprzerwanie od 2009 roku kultowego „Leningradu”, powstałego we Wrocławskim Teatrze Piosenki CS IMPART.

 

(…) oczarował mnie ten artystyczny wyczyn Czuja i zaproszonych przez niego aktorów i muzyków pod każdym względem – wizualnym, aktorskim, muzycznym, translatorskim i reżyserskim. Bo to kawał dobrej roboty. Udana, głośna, czasem wulgarna i trochę sprośna szarża w umysły niespodziewającej się takiej ostrej jazdy bez trzymanki publiczności! (…) (Marta Odziomek, „Gazeta Wyborcza”)

 

 

scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj

teksty piosenek i muzyka: Siergiej Sznurow (zespół Leningrad)

tłumaczenie piosenek: Michał Chludziński

scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita

ruch sceniczny: Maciej Cierzniak

kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka

kierownictwo wokalne: Ewa Zug

inspicjent: Marek Migdał

produkcja: Patrycja Wróbel

obsada: Karolina Olga Burek, Mariusz Kiljan (gościnnie), Łukasz Kucharzewski, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Tomasz Mars (gościnnie), Małgorzata Pauka (gościnnie), Katarzyna Dworak (gościnnie), Maciej Piasny, Michał Wolny, Mirosława Żak

zespół muzyczny: Damian Drzymała (perkusja), Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano), Michał Sosna (saksofon tenorowy i barytonowy), Bartłomiej Stuchlik (kontrabas, bas, piano)

 

CZW 31 STY, godz. 19.00, Duża Scena
PT 1 LUT, godz. 19.00, Duża Scena

 

https://www.youtube.com/watch?v=o2DTNwUocNU

 

od: 31 stycznia 2019, 19:00
do: 1 lutego 2019, 19:00 Teatr Miejski w Gliwicach ul. Nowy Świat 55 - 57
Gliwice

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca