Teatr

Pink Mama Theatre

Spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych

 „Człowiek tworzy ubiór, a ubiór tworzy człowieka" – Moda od zawsze towarzyszyła człowiekowi. Podobnie jak religia i sztuka, doskonale odzwierciedla ona ducha epoki. Cel przyświecający modzie może być natury praktycznej, etycznej, seksualnej, estetycznej, a także reprezentatywnej. Dzięki temu nasze wewnętrzne przeżycia jesteśmy w stanie zamienić w manifest, który nosimy od urodzenia aż do śmierci. ,,Fashion” rzuca światło na wszystkie wymienione aspekty.

W przedstawieniu moda przedstawiona jest jako aspekt ludzkiej kultury i przeciwstawiona nudyzmowi, który uosabia czystą naturę. W naszym społeczeństwie natura, nasze własne ciało, rozumiana jest jako grzech. Czy moda, w takim razie, może być moralnym ratunkiem? 

     

Rozdźwięk między kulturą i naturą zaprezentowany   w spektaklu,   doprowadza do gwałtownej i głośnej kolizji. Wykonawcy wcielają się w role dyktatora mody, naukowca, modelki, a nawet niewolnika industrializacji. Akcja sceniczna rozgrywa się w domu mody, ale czy aby na pewno jest to dom mody? Czy nie jest to czasem laboratorium, fabryka, szpital, a może obóz pracy? Do przedstawienia została skomponowana zniewalająca, silnie nastrojowa muzyka, która wprowadza widza w rytualny trans.

 Pink Mama Theatre jest niezależnym, europejskim i autorskim teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego, stworzonym w marcu 2011 roku. Bendrat jest tancerzem-choreografem, Krawiecki aktorem-reżyserem. Ich wspólne poszukiwania queer w teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w roku 2007. Następnie zrealizowali  w Marsylii eksperymentalny 45-minutowy film Id, w którym dużą rolę odgrywał ruch. Kolejne wspólne produkcje to zrealizowany w Bernie Yugoboy.com, zainspirowany twórczością Mariny Abramović oraz solo Bendrata Pinku chirashi.  Prace zespołowe stworzone pod szyldem Pink Mama Theatre to: Escort (premiera: 2011 ), Afterparty (premiera: 2012), Ariel czyli Swinger’s Planets(premiera 2012),  Freaks (premiera 2013) . W Polsce zespół występował w Gdańsku (Gdański Festiwal Tańca), Lublinie (Maat Festival), Krakowie i Wrocławiu (kilkakrotnie:  Wibracje taneczne,  Mandala Performance Festival, Atuty Tańca – w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca).

W skład  zespołu wchodzą artyści z kilku europejskich  państw (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Holandia). Dzięki temu Pink Mama Theatre, staje sią platformą pomiędzy wschodnimi i zachodnimi tradycjami teatralnymi naszego kontynentu. Poszukiwanie własnych korzeni oraz starcie się obu tych kultur rozwija  język, styl i ekspresję  grupy.

Pink Mama Theatre

kup bilety WROCŁAW
Impart 2019-06-21
21 czerwca 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca