Teatr

Przedpremierowy Pokaz Wielkiego Finału Brave Kids

Przedpremierowy Pokaz Wielkiego Finału Brave Kids  

Wielki finałowy spektakl Brave Kids - wrocławskiego projektu o globalnym zasięgu - to wydarzenie wyjątkowe, jakie trudno spotkać na scenie teatrów czy estrad. Młodzi artyści z kilkunastu krajów, mówiący nieznanymi sobie językami, pochodzący z różnych kultur i tradycji stworzyli wspólnie barwne przedstawienie. W spektaklu różnorodność fascynuje, odmienności językowe i kulturowe tracą na znaczeniu, a tym, co łączy i przemawia jest uniwersalny język sztuki: tańca, teatru, muzyki, cyrku, zarówno w swojej tradycyjnej, jak i współczesnej odsłonie.  

Na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu wystąpi 100 młodych artystów w barwnych kostiumach. To odważne, utalentowane i otwarte dzieci oraz młodzież pochodzące z bliskich i odległych zakątków świata – często ubogich i zagrożonych. Publiczność podziwiać będzie wspólne występy m.in. młodych kolumbijczyków grających na tradycyjnych  instrumentach, akrobatów z Palestyny i Nikaragui, muzyków z Korei Południowej i Kenii, tancerzy z Syrii, Iranu, Słowacji, Kazachstanu prezentujących swoją narodową spuściznę, czy artystów cyrkowych z Polski oraz Indii. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z Hong-Kongu, Białorusi, Peru i Ukrainy.  

Ich wspólny występ to efekt warsztatów artystycznych podczas projektu Brave Kids , w których brali udział w trakcie swojego pobytu we Wrocławiu, Radziejowicach, Lesznie, Rzeszowie i Obornikach Śląskich.  

Młodzi artyści podążając za ideą „dzieci uczą dzieci”, dzielą się swoim doświadczeniem i twórczą praktyką, a tym samym swoją kulturą. Prezentowany spektakl jest ekspresją ich pasji, ale też ukoronowaniem i celebracją procesu poznawania, zbliżania się do tego, co nowe, inne, nieznane. To piękna droga do otwartości, tolerancji i akceptacji Człowieka - Innego, tak bardzo w obecnych czasach potrzebnych.  

Mnogość kultur, tradycji, temperamentów i artystycznych technik podczas jednego spektaklu – to wyjątkowe wydarzenie, które trzeba zobaczyć!
Zapraszamy!  

***  

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.   

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.  

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.  

*Kupując bilet na Wielki Finał Brave Kids spełniasz marzenia dzieci z najbiedniejszych części świata. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów na Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids przeznaczamy na pokrycie kosztów podróży dzieci.

Przedpremierowy Pokaz Wielkiego Finału Brave Kids

kup bilety WROCŁAW
Teatr Polski 2019-07-07
7 lipca 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca