Teatr

Spektakl Finałowy Brave Kids Reunion

 

Finał Brave Kids Reunion – największe talenty ze świata na scenie Teatru Polskiego

Zobacz Finałowy Pokaz Brave Kids Reunion! Dziecięcy i młodzieżowi artyści z kilku różnych krajów świata, posiadający niezwykłe talenty, przygotują spektakl na najwyższym poziomie artystycznym. Tu sztuka łączy się z kulturami świata, nowoczesność z tradycją.

Projekt Brave Kids Reunion to kontynuacja, kolejna faza rozwoju artystyczno-edukacyjnego programu Brave Kids, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła od 2009 roku. W ramach projektu zaprosiliśmy 34. najzdolniejszych artystów z 5. krajów (Gruzja, Polska, Nepal, Uganda, Iran), którzy wielokrotnie brali udział w projekcie Brave Kids. To doświadczenie utwierdziło ich w przekonaniu by rozwijać swoje artystyczne talenty. Od tego czasu z dziecięcych artystów wyrośli na profesjonalistów, którzy regularnie występują na scenach u siebie w kraju i za granicą.

Artyści Reunion specjalizują się zarówno w muzyce, jak choćby muzycy z grupy Zahessi  w Gruzji czy z miasta Qazvin w Iranie, jak i w tańcu – tancerze i tancerki prezentujący w barwnych strojach swoją narodową spuściznę.

Muzycy poprowadzą nas przez magiczny świat dźwięków płynących z antycznych instrumentów perskich i gruzińskich. Zachwycą polifonicznym śpiewem wykonując tradycyjne utwory w swoich rodzimych językach. Tancerki z grupy z New Delhi, choć na co dzień mieszkają w najbiedniejszych częściach swojego miasta, dzięki organizacji Sarvam posiadły tajniki dostojnych i niezwykle precyzyjnych klasycznych tańców indyjskich, jak choćby Kathak czy Bharatanatjam. Najzdolniejsi tancerze i tancerki z domu dziecka w Katmandu zabiorą nas w świat nepalskich symboli i subtelnych gestów. Nie zabraknie również nowoczesnych elementów bliskich młodemu pokoleniu – zapierających dech w piersiach sztuk akrobatycznych, tańca breakdance czy hip-hopu.

Podczas Finału Brave Kids Reunion doświadczymy nie tylko piękna płynącego z precyzji i oszałamiających talentów dziecięcych i młodzieżowych artystów z pięciu odległy sobie krajów. Zobaczymy również to co najbardziej wzrusza w każdym spektaklu Brave Kids – pasję, przyjaźń i radość płynące ze wspólnej pracy. Oglądając ten pokaz, zobaczymy jak wiele dobra jest na tym świecie, a my dorośli by je pielęgnować, wystarczy, że stworzymy przestrzeń do spotkania dzieciom i oddamy im głos.

Usłysz głos dzieci i młodzieży z Gruzji, Polski, Nepalu, Ugandy i Iranu w Teatrze Polskim we Wrocławiu!

Zobacz Finał Brave Kids Reunion!

Wystąpują: Mani Nosrat Aghaei, Mercy Otim Ajatum, Sapana Bajgain, Priyanka Chand, Vesta Chitgarha, Gvantsa Dzmanashvili, Nutsa Dzmanashvili, Sanjay Ghising, Dechen Dolma Gurung, Tsering Choden Gurung, Tsering Dawa Gurung, Ghazal Haghighatioo, Vakhtang Jgarkava, Edgar Kanyike, Tato Keshelashvili, Nafas Khodayari, Salome Kochishvili, Marta Kruszyńska, Lakhan Pawar, Laxmi, Nanuka Mtsituri, Arman Malekpour, Shervin Nejat Pashaki, Julia Powierza, Seyedeh Pegah Razaviasfali, Wojciech Sommer, Anna Stępień, Pradip Tamang, Mahdyar Tavassoliasgari, Saba Tchitchagua, Kamila Tyborowska, Zuzanna Waszkowska, Szymon Żałko, Barbod Zamani

 

Reżyseria: Jacek Timingeriu oraz Katarzyna Venka Godlewska, Ewa Hubar, Ranjanii Nair

 

Spektakl Brave Kids Reunion powstawał w Wałbrzychu w czasie warsztatów artystycznych koordynowanych przez Fundację Emu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.  

*Kupując bilet na Wielki Finał Brave Kids Reunion spełniasz marzenia dzieci z najbiedniejszych części świata. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów przeznaczamy na pokrycie kosztów podróży dzieci i młodzieży.

Spektakl Finałowy Brave Kids Reunion

kup bilety WROCŁAW
Teatr Polski 2019-07-07
7 lipca 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca