Teatr

Wielki Finał Brave Kids

Wielki Finał Brave Kids

 

Wielki finałowy spektakl Brave Kids - wrocławskiego projektu o globalnym zasięgu - to wydarzenie wyjątkowe, jakie trudno spotkać na scenie teatrów czy estrad. Młodzi artyści z kilkunastu krajów, mówiący nieznanymi sobie językami, pochodzący z różnych kultur i tradycji stworzyli wspólnie barwne przedstawienie. W spektaklu różnorodność fascynuje, odmienności językowe i kulturowe tracą na znaczeniu, a tym, co łączy i przemawia jest uniwersalny język sztuki: tańca, teatru, muzyki, cyrku, zarówno w swojej tradycyjnej, jak i współczesnej odsłonie.

 

Na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu , we wtorek, 9 lipca wystąpi 100 młodych artystów w barwnych kostiumach. To odważne, utalentowane i otwarte dzieci oraz młodzież pochodzące z bliskich i odległych zakątków świata – często ubogich i zagrożonych. Publiczność podziwiać będzie wspólne występy m.in. młodych kolumbijczyków grających na tradycyjnych  instrumentach, akrobatów z Palestyny i Nikaragui, muzyków z Korei Południowej i Kenii, tancerzy z Syrii, Iranu, Słowacji, Kazachstanu prezentujących swoją narodową spuściznę, czy artystów cyrkowych z Polski oraz Indii. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z Hong-Kongu, Białorusi, Peru i Ukrainy.

 

Ich wspólny występ to efekt warsztatów artystycznych podczas projektu Brave Kids, w których brali udział w trakcie swojego pobytu we Wrocławiu, Radziejowicach, Lesznie, Rzeszowie i Obornikach Śląskich.

 

Młodzi artyści podążając za ideą „dzieci uczą dzieci”, dzielą się swoim doświadczeniem i twórczą praktyką, a tym samym swoją kulturą. Prezentowany spektakl jest ekspresją ich pasji, ale też ukoronowaniem i celebracją procesu poznawania, zbliżania się do tego, co nowe, inne, nieznane. To piękna droga do otwartości, tolerancji i akceptacji Człowieka - Innego, tak bardzo w obecnych czasach potrzebnych.

 

Mnogość kultur, tradycji, temperamentów i artystycznych technik podczas jednego spektaklu – to wyjątkowe wydarzenie, które trzeba zobaczyć!

 

Wszyscy widzowie spektakli Brave Kids uczestnicząc w tych niezapomnianych wydarzeniach, równocześnie wspierają w dzieciach ich poczucie wartości i sprawczości. Większość artystów Wielkiego Finału Brave Kids po raz pierwszy będzie miała okazję wystąpić przed ta szeroką publicznością.

 

Wypełnijmy Teatr Polski we Wrocławiu po brzegi.

 

 

***

 

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. 

 

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

 

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ oraz UNESCO. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

 

*Kupując bilet na Wielki Finał Brave Kids spełniasz marzenia dzieci z najbiedniejszych części świata. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów  przeznaczamy na pokrycie kosztów podróży dzieci.

 

Wielki Finał Brave Kids

kup bilety WROCŁAW
Teatr Polski 2019-07-09
9 lipca 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca