Teatr

Seks dla opornych

Michele Riml SEKS DLA OPORNYCH (Sexy Laundry)

Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska

Reżyseria / opr. muz.: Henryk Jacek Schoen

Scenografia: Joanna Schoen

Choreografia:  Jarosław Staniek

Reżyseria świateł:  Marek Oleniacz

Asystent reżysera / inspicjent / sufler: Sylwia Domin

Występują: Alina Kamińska/ Katarzyna Litwin (Alice Lane), Krzysztof Bochenek/ Łukasz Żurek /gościnnie/ (Henry Lane)

Komedia romantyczna z morałem małżeńskim w tle. Czy Twój związek po latach jest dalej szczęśliwy, czy wymaga specyficznej kuracji? W diagnozie i terapii pomoże Seks dla opornych. Czy weekend w hotelu pełen wyrafinowanych przyjemności zmysłowych będzie lekarstwem na rozbudzenie Twojej namiętności? Nie czuję się moralizatorem ani nauczycielem – mówi reżyser – i nie uzurpuję sobie praw do tego, by wyreżyserowany przeze mnie spektakl miał kogokolwiek czegoś nauczyć. Ale z całą pewnością zaprosiłbym te osoby, które nie widzą potrzeby, by być dalej razem. Chciałbym, żeby zobaczyli, że dobra rozmowa i wsłuchanie się w drugiego człowieka mogą pomóc wzajemnym relacjom.

Michele Riml jest cieszącą się dużym uznaniem krytyków dramatopisarką z Vancouver, której sztuki spotykają się z życzliwym przyjęciem także poza Kanadą. Zadebiutowała w wieku 17 lat. Dziś ma już na koncie kilkanaście dramatów wystawianych również poza ojczyzną. Seks dla opornych jest jej największym krajowym i międzynarodowym przebojem.

Henryk Jacek Schoen jest reżyserem filmowym i teatralnym, a także od 16 lat dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru Bagatela. Studiował chemię przemysłową na Politechnice Krakowskiej, filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a przez rok reżyserię teatralną w krakowskiej PWST. Do kinematografii trafił jako wykonawca epizodów jeździeckich i kaskaderskich. Został asystentem Stanisława Różewicza; był II reżyserem w zespołach „Tor” i „X”, gdzie współpracował m.in. z Agnieszką Holland, Krzysztofem Kieślowskim, Feliksem Falkiem i Laco Adamikiem. Ministerialne uprawnienia reżysera filmów fabularnych uzyskał w 1984 dzięki wyreżyserowanemu rok wcześniej wg własnego scenariusza Wirowi. W lutym 2014 wyreżyserował w Bagateli dobrze przyjętą przez publiczność i krytykę Prawdę Floriana Zellera.

SEKS DLA OPORNYCH

bilety niedostępne POZNAŃ
Aula Artis 2019-12-02
2 grudnia 2019
POZNAŃ

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 15 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca