Teatr

Grażyna brodzińska i jej goście

Grażyna Brodzińska i jej goście część 2 w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, w podczas którego wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – Grażyna Brodzińska. W najnowszej odsłonie koncertu artystce towarzyszyć będą utalentowani soliści reprezentujący różne gatunki i style muzyczne, m.in. wybitny artysta musicalowy – Janusz Kruciński, pochodzący z Michigan wokalista oraz mistrz fortepianu  – Drew De Four czy wirtuoz skrzypiec i multiinstrumentalista – Bogdan Kierejsza.

Oprawę muzyczną zapewni orkiestra CREO pod batutą Mateusza Walacha z gościnnym udziałem Giuseppe Gimeliiego. Wieczór wypełnią dźwięki muzyki klasycznej, musicalowej, rozrywkowej oraz piosenki ze światowego repertuaru! Wydarzenie swoimi występami uświetnią również finaliści Pucharu Świata w Rock & Rollu akrobatycznym: Natalia Kręgiel i Bartosz Szpulecki oraz Aleksandra Batko i Marek Nowak.

Podczas koncertu będzie można posłuchać m.in.: przepięknego „Adagio” Albinonego oraz wzruszającego „Caruso” Lucio Dally. Zabrzmi utwór „La vie en Rose” oraz „Tango Jalousie”.  Rozrywkowe brzmienie przybliży eurowizyjny zwycięzca „Rise like a Phenix” oraz włoskie „L’immensita”. Nie zabraknie także przebojów w latynoskim klimacie, m.in. „Siboney” oraz „Besame Mucho”. Wisienką na torcie będzie mistrzowski „Czardasz Montiego” oraz dość nietypowy „Walc Minutowy”.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na unikatowy koncert Grażyny Brodzińskiej w jej gości:

- 24 listopada 2019 r. (niedziela), godz. 19:00, Teatr im. Juliusza Słowackiego (pl. Św. Ducha 1) Kraków.

 

Grażyna Brodzińska (sopran – klasyka) – Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej . Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej podsumowujący charakterystykę artystki.

Jak powiedział Bogusław Kaczyński: Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

Janusz Kruciński (musical) – aktor, wokalista, autor tekstów piosenek. Miłośnikom musicalu znany jest z licznych wcieleń. Che w „Evicie”, tytułowy „Jekyll & Hyde”, Val Jean w „Nędznikach” czy Sam Carmichael w przebojowej „Mamma Mia”. To tylko kilka z wielu ról kreowanych przez niego na scenach teatrów muzycznych – warszawskiej „Romy”, chorzowskiej „Rozrywki” i innych. Artysta poruszający się na co dzień pomiędzy klasyką, a… thrash metalem jest świetnym przykładem na to, że nie trzeba obawiać się tej przepaści, jeśli wypełni się ją materią miłą sercu.

Drew De Four (wokal, fortepian) – pochodzący z Michigan (USA) Drew to wokalista oraz mistrz fortepianu. Występuje m. in, z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown), perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz perkusistą Elle King (Dave Scalia). Jest jak współczesny trubadur. Jego styl muzyczny to inspiracje Toma Waitsa i Raya Charlesa. Ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami – prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie w amerykańskim stylu.  Drew De Four to przede wszystkim świetnie brzmiący wokal, nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz wręcz fenomenalne umiejętności gry na instrumencie.

Bogdan Kierejsza (skrzypce) – skrzypek, multiinstrumentalista i kompozytor. Do tego showman i ulubieniec publiczności. Koncertował niemalże na wszystkich kontynentach prezentując utwory polskich kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat. W listopadzie 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”, gdzie do tej pory nie występował żaden Polak. Podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach a koncerty cieszą się dużym uznaniem publiczności, wzbudzając powszechny aplauz.

Orkiestra CREO pod batutą Mateusza Walacha – Orkiestra CREO, czyli Cracow Event Orchestra powstała w 2008 roku. Składa się z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, wykształconych w najlepszych małopolskich i śląskich uczelniach muzycznych. Swoją pasją, talentem oraz niezwykłym entuzjazmem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego i niespotykanego brzmienia. Orkiestra świetnie sprawdza się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w utworach bardziej nowoczesnych i rozrywkowych.

Mateusz Walach – jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, Enej  i in. Jest również autorem muzyki teatralnej. Był stypendystą miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki oraz beneficjentem akademickiego stypendium rektora, nagradzającego najlepszych studentów. W 2012 r. został również laureatem konkursu na najlepszego studenta RP Studencki Nobel 2012 na szczeblu uczelnianym i wojewódzkim (wyróżnienie). Od 2010 r. realizuje aranżacje dla Teatru Rozrywki w Chorzowie, a od 2014 r. kontynuuje tę współpracę jako dyrygent. Objął kierownictwo muzyczne spektaklu „Niedziela w Parku” z Georgem S. Soundheima i J. Lapine'a, musicalu „Billy Elliot” L. Hall'a i E. John'a oraz musicalu „Rękopis znaleziony w Saragossie” J. Potockiego w realizacji M. Wojtyszki i K. Dębskiego.

GRAŻYNA BRODZIŃSKA I JEJ GOŚCIE

bilety niedostępne KRAKÓW
Teatr im. Juliusza Słowackiego 2019-11-24
24 listopada 2019
KRAKÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 14 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca