Teatr

Spektakl Finałowy Brave Kids Together

Finałowy Spektakl Brave Kids Together!

 

Artyści Brave Kids Together z Brazylii, Iranu, Hiszpanii, Palestyny i Polski zapraszają na swój finałowy pokaz!

W Teatrze Polskim na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego we Wrocławiu wystąpi wyjątkowa grupa młodych artystów i artystek z Polski, Brazylii, Hiszpanii, Palestyny i Iranu. Zaprezentują nam wielobarwny spektakl będący wynikiem ich kilkudniowych warsztatów i spotkań, których głównymi tematami są inkluzja i zmiany klimatyczne. Swoim przedstawieniem udowodnią, że język sztuki jest uniwersalnym narzędziem budowania pięknych więzi międzyludzkich niezależnie od pochodzenia, narodowości czy stopnia niepełnosprawności.

Ten interdyscyplinarny spektakl zabierze nas w świat różnorodności, gdzie dawne tradycje i folklor łączyć się będą z nowoczesnymi formami artystycznymi poprzez muzykę, taniec, teatr i barwne stroje. Ideą tegorocznej odsłony projektu Brave Kids Together jest wspólna praca twórcza dotykająca tematów związanych z konsekwencjami zmian klimatycznych. Na jednej scenie zobaczymy czterdziestkę dzieci i młodzieży – młodych artystów performatywnych, których łączy wspólna troska o przyszłości ich regionów jak i całego świata.

 

Brazylijskia grupa Afro Raiz powstała w nadrzecznej społeczności Cabelo Seco na styku rzek Itacaiúnas, Tocantins i Araguaia w Amazonii. Region jest dotkliwie zagrożony przez wydobycie żelaza, elektrownie wodne i agrobiznes. Dla zespołu ochrona rzek, lasów i bioróżnorodności jest silnie połączona z ochroną i rekultywacją afro-rdzennej kultury Cabelo Seco, co artyści demonstrują poprzez poruszające spektakle teatralno-taneczne.  Młodzi Irańczycy zmagają się na co dzień ze smogiem i wdychają najbardziej zanieczyszczone powietrze na świecie. W ich kraju ogromnym problemem jest również gwałtowne wysychaniem źródeł wody pitnej. Podczas projektu Brave Kids dzielić się będą subtelną muzyką perską poprzez grę na tradycyjnych instrumentach. Wystąpią w pięknych strojach prezentując antyczne, irańskie legendy, ale także będą spoglądać w przyszłość szukając inspiracji do ochrony środowiska w swoim rodzimym mieście Kazwin.

Miasto Zaragoza słynie z wiatru. To właśnie ten żywioł będzie stanowić oś spektaklu teatralnego, który zaproponują młodzi Hiszpanie. Problem śmieci stał się punktem wyjścia do stworzenia przez Palestyńczyków z grupy artystycznej z Betlejem etiudy teatralnej. Polskę reprezentować będzie inkluzyjna grupa młodych aktorów z Zespołu Szkół dla niesłyszących i słabosłyszących we Wrocławiu, muzyków ze Szkoły Specjalnej w Kamiennej Górze oraz tancerek z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.

 

Artyści Brave Kids wkładają w spektakl kawałek swojego świata i swojej wrażliwości. To dlatego Spektakl Finałowy Brave Kids Together jest wydarzeniem wyjątkowym

Dla widzów udział w tym wydarzeniu to niezapomniane emocje, doskonała lekcja różnorodności i otwartości, a także inspiracja do bardziej efektywnego i świadomego działania w temacie promowania odpowiedzialności człowieka w kwestiach zrównoważonego rozwoju na Ziemi.22 październik 2019, godz. 17:30
Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3
CZAS TRWANIA WYDARZENIA: 45 minut

***
Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W dotychczasowych edycjach wzięło udział łącznie półtora tysiąca dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast.

Projekt odbywa się pod patronatem MSZ, UNESCO oraz Prezydenta Wrocławia. Dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

Spektakl Finałowy Brave Kids Together

kup bilety WROCŁAW
Teatr Polski 2019-10-22
22 pazdziernika 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca