Teatr

Musicalowa Księga Bajek

Musicalowa Księga Bajek


5 stycznia, w Arenie Gliwice, odbędzie się wspaniały, bajkowy, pełen kolorowych kostiumów koncert, w którym będzie można usłyszeć największe hity z bajek Disneya, takich jak:
• Alladyn,
• Pięknai Bestia,
• Pocahontas,
• Król Lew,
• Frozen,
• Vaiana,
w wykonaniu artystów Warsztatowej Akademii Musicalowej oraz solistów największych teatrów muzycznych w Polsce.

Warsztatowa Akademia Musicalowa
Warsztatowa Akademia Musicalowa (WAM) to największa w Europie szkoła musicalowa, która powstała w październiku 2006 roku specjalnie dla utalentowanych młodych ludzi pragnących realizować swoje artystyczne marzenia. Akademia ma na swoim koncie nie tylko dziesiątki wielkich widowisk musicalowych, które odbyły się na największych scenach teatralnych i widowiskowych, ale także wspaniałe spektakle z kostiumami i scenografią na światowym poziomie, które pokochała publiczność z całej Polski. Jednym z takich spektakli jest „Kraina Kinder Niespodzianki”. Oprócz występów w kraju, artyści WAM prezentowali swoje umiejętności na światowych scenach, między innymi w Paryżu czy Nowym Jorku. Artyści z Warsztatowej Akademii Musicalowej występowali również na deskach Teatru „The Videopolis Stage”w Disneylandzie.


Soliści
W koncercie, oprócz artystów Warsztatowej Akademii Musicalowej, wystąpią rozpoznawane głosy filmowe, teatralne i dubbingowe:
•Justyna Bojczuk
•MalwinaKusior
•MarcinWortmann
•Karol Osentowski


Justyna Bojczuk

Justyna Bojczuk jest polską aktorką dubbingową i filmową. Już od najmłodszych lat związana z muzyką i teatrem. Zadebiutowała w 2007 roku w Teatrze Muzcznym ROMA, w spektaklu „Akademia Pana Kleksa” w roli Rezedy. Wystąpiła również w przedstawieniach „Aladyn Jr” (jako Dżasmina) oraz „Upiór w operze” i „Les Misérables”. Na swoim koncie ma również ukcesy w dubbingu, w którym pracuje już od 15 lat. Użyczała swojego głosu do ponad 70 ról w bajkach i serialach, takich jak „Fineasz i Ferb” (Izabela) czy „Nadzdolni” (Oliwka). W 012 roku wcieliła się w role Beatki w serialach Disney Channel „Do dzwonka” oraz „Do dzwonka café”. W 2014 roku wyjechała na dwa miesiące do Argentyny, gdzie zagrała w serialu Violetta” w języku hiszpańskim.


Malwina Kusior

MalwinaKusior jest aktorką Teatru Muzycznego Roma. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Brała także udział w projekcie muzycznym „The Best of Broadway” u boku Grażyny Brodzińskiej. . Współpracuje z artystami sceny musicalowej i rozrywkowej. Na deskach TM ROMA debiutowała rolą Sary w „Tańcu wampirów” w 2005 roku. Występowała również w usicalach takich jak: „Mamma Mia!”, „Ale musciale!”, „Deszczowa piosenka”, „Les Misérables”, „Najlepsze z ROMY” Na swoim koncie ma również Złotą Płytę za Meluzynę z musicalu Akademia pana Kleksa”.


Marcin Wortmann

Marcin Wortmann jest polskim aktorem musicalowym, wokalistą jazzowym i pedagogiem śpiewu. Od lat jest związany z Warsztatową Akademią Musicalową, gdzie uczy młodych artystów wokalu. Swój debiut sceniczny miał w 2000 roku na scenie TM ROMA grając w premierowej obsadzie musicalu „Miss Sajgon”. Oprócz tego można było go zobaczyć w takich musicalach jak: „Piloci”, „Mamma Mia!”, „Ale musicale!”, „Deszczowa piosenka”, „Aladyn Jr”, „Les Misérables”, „Najlepsze z ROMY”, „Upiór w operze”, „Akademia Pana Kleksa”, „Taniec wampirów”, „Koty”, „Grease”, „Piotruś Pan”. W roku 2012 jako śpiewak operowy debiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie jako Bottom w operze „Sen nocy letniej” B. Brittena. Obecnie gra w spektaklach Teatru Syrena „Next To Normal” oraz „Rock Of Ages”.


Karol Osentowski
Karol Osentowski jest aktorem teatralnym, musicalowym i dubbingowym. Występował w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie w spektaklach „Aladyn Jr.” i „Deszczowa piosenka”, w Teatrze Miejskim w Lesznie („Przygody Tomka Sawyera”) i Śródmiejskim Teatrze Muzycznym („Grease”). Zagrał także jedną z głównych ról w atorskim spektaklu Warsztatowej Akademii Musicalowej „Fair Play”. Odnosi duże sukcesy w dubbingu. Użyczył głosu w wielu serialach, filmach czy bajkach, między innymi „Następcy” (Chad), „Victor i Valentino” (Victor), „Spider Man” (Harry Osborn).


Młode Gwiazdy
Obok solistów pojawią się także młode gwiazdy, które od najmłodszych lat związane są z teatrem, muzyką czy filmem.
Pola Piłat – uczennica WAM-u. Użyczała swojego głosu w wielu bajkach i filmach, między innymi w najnowszej ekranizacji „Król Lew” jako Nala.

Kuba Strach – uczeń Wam-u. Występował wwieluspektaklach Teatru Syrena oraz TM Roma. Ma także doświadczenie w filmie oraz dubbingu.

Daria Domitrz – uczennica Wam-u. Finalistka polskiej edycji programu „The Voice of Kids” oraz „Hit hit Hurra”. Występowała także w musicalach TM Roma oraz Teatru Buffo.

Lila Wassermann – uczennica Wam-u. Laureatka wielu konkursów wokalnych. Użycza także swojego głosu w wielu filmach animowanych m.in.: „Gdzie jest Dory”, „Trolle”.

Twórcy
Reżyserem bajkowego koncertu jest Paweł Podgórski, który jest założycielem WAM, aktor i pedagog od lat związany z Teatrem Muzycznym Roma, w którym wykonywał główne role w musicalach: „Upiór w Operze”, „Taniec Wampirów”,„Koty”, „Grease”, „Mamma Mia” czy „Miss Saigon”. Jest on także twórcą licznych musicali i spektakli dla dzieci i młodzieży.

Choreografie do hitów z bajek Disneya stworzy Emilia Czerko. Od początku związana jest z Warsztatową Akademią Musicalową, gdzie pełni funkcję Kierownika Artystycznego. Ma na swoim koncie wiele wspaniałych choreografii, które były częścią wielu spektakli i musicali dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem wydarzenia jest Arena Gliwice i Warsztatowa Akademia Musicalowa (WAM).

Przedstawienie odbędzie się 05.01.2020 trzykrotnie w godzinach:
• 14.00
• 16.00
• 18.00
będzie trwało 55 minut.


Dodatkową atrakcją jest możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w przedstawieniu. Chcemy umożliwić udział dzieciom z Gliwickich szkół, które dołączą do obsady spektaklu. Dzięki temu w każdym widowisku będzie mogło wystąpić aż 120 młodych artystów (360 dzieci łącznie).

15.12.2019 roku odbędą się warsztaty, podczas których zgłoszeni „mali aktorzy” przygotują się do styczniowego występu. Bajkowe kostiumy będą zapewnione przez Warsztatową Akademię Musicalową.

Sprzedaż biletów grupowych:

Zgłoszenie udziału dzieci w koncercie
Magdalena Szmatiuk
tel. 887558914

kup bilety GLIWICE
Arena Gliwice - Mała Arena 2020-01-05
bilety niedostępne GLIWICE
Arena Gliwice - Mała Arena 2020-01-05
kup bilety GLIWICE
Arena Gliwice - Mała Arena 2020-01-05
5 stycznia 2020

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 27 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca