Teatr

Moscow city ballet 2020

MOSCOW CITY BALLET

Dziesiątki lat tradycji, setki spektakli i podróże po całym świecie!

Moscow City Ballet to najbardziej prestiżowy podróżujący teatr baletowy świata. Założony został przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova, który zdobył sławę tańcząc przez okres ponad 20 lat jako solista Teatru Bolszoj. Dzięki tak wielkiemu doświadczeniu mistrza Moscow City Ballet od kilku dziesięcioleci prezentuje największe produkcje rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego celem przybliżenia tej sztuki jak najszerszej publiczności. Ich spektakle cechuje czyste piękno, olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Pod koniec 2020r. zobaczymy w miastach w całej Polsce 3 pełne magii, gracji i pasji przedstawienia… najbardziej znane klasyki takie jak: „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów” czy „Śpiąca Królewna”.

Zdaniem krytyków, czarowi Moscow City Ballet nie można się oprzeć, ani o nim zapomnieć. Ta ceniona grupa baletowa podróżuje po świecie od 1988r., odniosła m.in. wielki sukces w Wielkiej Brytanii gdzie zaprezentowała do tej pory ponad 1000 spektakli. Teatr baletowy Moscow City Ballet występował również wielokrotnie w: Belgii, Brazylii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Egipcie, Estonii, Niemczech, Hongkongu, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, we Włoszech, w Japonii, Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Chinach, Filipinach, Polsce, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Serbii, Singapurze, Słowacji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki.

"Spektakle rosyjskich tancerzy przeniosły widzów w świat jak z dziecięcych marzeń:
kolorowy, bajkowy, pełen magii i czarów, w którym wszystko zawsze dobrze się kończy."

Gazeta Wyborcza

REPERTUAR:


Jakość wszystkich spektakli baletowych jest strzeżona pod czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Neroubachtchenko.

„Jezioro Łabędzie”
Najbardziej lubiany i hipnotyzujący balet klasyczny skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1875 roku. To ponadczasowa historia miłosna, która łączy magię, tragedię i romans w czterech aktach. Opowiadania o dziewczynie Odetcie, zaklętej w łabędzia. Jedynie wielka miłość młodzieńca Zygfryda może przywrócić jej dawną postać. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój wzruszając widzów na całym świecie.

„Dziadek do orzechów”
Nazwany przez „The New York Times” olśniewającym i zapierającym dech w piersiach, to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Obok dopracowanej do perfekcji choreografii niewątpliwym walorem jest muzyka która składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Olśniewające stroje dodają magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Spektakl to prawdziwa gratka dla koneserów sztuki baletowej, ceniących sobie wysoki poziom wykonania.

„Śpiąca Królewna”

To opowieść niezwykle poetycka która również zawdzięcza swój sukces i trwałe miejsce w światowym repertuarze baletowym dzięki muzyce kompozytora - Piotra Czajkowskiego. Muzyka jest tu ściśle powiązana z tańcem, pełna liryzmu, ale i dramaturgii, które wynikają bezpośrednio z treści libretta. Historia opowiedziana na podstawie klasycznej bajki Charlesa Perraulta (Śpiąca królewna) o księżniczce Aurorze, która za sprawą czarów Złej Wróżki zraniła się w palec i zasnęła głębokim snem a obudzić ją może jedynie pocałunek pięknego księcia który potem pojmuje ją za żonę. Ważną postacią jest również postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem jak również w pewien sposób wpływa na losy bohaterów. Autorzy założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji imponujących scenicznych umiejętności tancerzy. Niezwykle barwny spektakl porusza wyobraźnię dzieci jak i ich rodziców we wszystkich zakątkach świata.
kup bilety BIAŁYSTOK
Opera i Filharmonia Podlaska 2021-12-14
kup bilety GDYNIA
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej 2021-11-16
kup bilety CZĘSTOCHOWA
Filharmonia Częstochowska 2021-11-14
kup bilety WARSZAWA
COS Torwar 2021-12-11
kup bilety ŁÓDŹ
Teatr Wielki 2021-12-07
kup bilety POZNAŃ
Sala Ziemi Poznań Congress Center 2021-11-20
kup bilety LUBLIN
Centrum Spotkania Kultur 2021-12-10
kup bilety KATOWICE
Katowice Miasto Ogrodów 2021-11-12
kup bilety KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre 2021-12-18
kup bilety WROCŁAW
Narodowe Forum Muzyki 2021-12-22
kup bilety KALISZ
Kalisz Arena 2021-11-21
kup bilety ELBLĄG
Hala Sportowo Widowiskowa MOSIR 2021-11-07
kup bilety SZCZECIN
NETTO ARENA 2021-11-18
kup bilety ZAMOŚĆ
Zamość Mosir 2021-11-13
kup bilety BIAŁYSTOK
Opera i Filharmonia Podlaska 2021-12-13
kup bilety GDYNIA
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej 2021-11-15
kup bilety ŁÓDŹ
Teatr Wielki 2021-12-08
kup bilety GDYNIA
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej 2021-11-16
kup bilety ŁÓDŹ
Teatr Wielki 2021-12-07
kup bilety WARSZAWA
COS Torwar 2021-12-12
kup bilety POZNAŃ
Sala Ziemi Poznań Congress Center 2021-11-19
kup bilety KATOWICE
Katowice Miasto Ogrodów 2021-11-11
kup bilety KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre 2021-12-18
kup bilety KRAKÓW
ICE Kraków Congress Centre 2021-12-19
kup bilety WROCŁAW
Narodowe Forum Muzyki 2021-12-22
kup bilety WROCŁAW
Narodowe Forum Muzyki 2021-12-21
kup bilety KIELCE
Kieleckie Centrum Kultury 2021-11-09
od: 17 listopada 2020
do: 22 grudnia 2020

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 29 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca