Teatr

Przegląd Spektakli Brave Kids

Tradycyjnie już oferujemy widzom z Obornik Śląskich, ale także Wrocławia i innych miast Przegląd Spektakli Finałowych wieńczących artystyczną pracę w ramach projektu Brave Kids. Tym razem zapraszamy na pokaz Finałów Brave Kids Trójmiasto oraz Brave Kids Rzeszów o godzinie 11:00 oraz Finałów Brave Kids Przemyśl oraz Brave Kids Warszawa o godzinie 14:00.

Cztery wspaniałe, wielokulturowe pokazy przygotowane wspólnie przez dziecięcych i młodzieżowych artystów pokazane będą w formie kilkunastominutowych etiud teatralno-taneczno-muzycznych. Artyści różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Brave Kids to zawsze dawka niezwykłych emocji – radości oraz wzruszenia, które wyzwalają empatię u każdego widza. Zobaczymy co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznamy ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczujemy magię spotkania, współpracy i wolność ekspresji.

Zobaczycie talenty dzieci Brave Kids 2020, usłyszycie co chcą powiedzieć nam polskie dzieci.

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju - jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie, te dwa najważniejsze elementy projektu, a więc spotkanie i różnorodność, które tworzą uczestnicy projektu pochodzący z odległych zakątków świata i kultur, sprawiają, że projekt nie może odbyć się w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym projekt przyjmie formę spotkania się i poszukać różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

Lokalny Brave Kids - to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy „dzieci uczą dzieci” na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otworzymy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszymy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!

Jak to działa? Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe poprowadzą doświadczeni instruktorzy Brave Kids bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Opierać się one będą na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielić się będą swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierać będą ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poszczególnych uczestników poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe.

Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.

Wydarzenie jest częścią programu Brave Kids 2020 finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.
kup bilety OBORNIKI ŚLĄSKIE
Obornicki Ośrodek Kultury 2020-08-30
kup bilety OBORNIKI ŚLĄSKIE
Obornicki Ośrodek Kultury 2020-08-30
30 sierpnia 2020

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 23 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca