Wywrota

felieton

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »
alfabetycznie chronologicznie

O tym, jak to kultura masowa zamordowała nieme kino i jest jej teraz przykro

Kino w XIX wieku miało trzy następstwa: zakończyło wieloletnią manię zbierania pocztówek, spowodowało śmierć 125 wielbicieli nowego odkrycia i ostatecznie wywróciło nasz świat do góry nogami.
nonFelix · 30 listopada 2008 · felieton · 4 komentarze

O upadku znaczenia człowieka i słowa.

(...)I to mnie boli. To, że nikt nie walczy z umysłowym letargiem, nikt nie tępi głupoty. Bezpłciowość intelektualna. To nas ogarnęło. Staliśmy się pachołkami demokracji. Wszyscy równi, wszystko dobrze. Bo lepiej być nie może. (Spóźnione słowa na nowy rok.)
sader · 21 stycznia 2004 · felieton · 15 komentarzy

Obrona prymitywnej strony człowieka.

Patrzę i patrzę i nic dobrego nie widzę. No, może nie nic, ale bardzo mało. Za to głupoty, oj sporawo. Głupota nic nowego, ale jedna sprawa wciąż rzuca mi się w oczy - brak zrozumienia…

Przemysław Waszut · 17 maja 2000 · felieton ·

Odchodzenie z korporacji

li­czy­łem na at­mos­fe­rę małej firmy a moż­li­wo­ści kor­po­ra­cji ale at­mos­fe­ra jest kor­po­ra­cji a moż­li­wo­ści małej firmy [...]

Pracowanie w Orange Pra co wa łem w Oran ge. A tak na praw dę pra co wa łem w PTK Cen ter te lu. A tak na praw dę w fir mie Qumak Secom. A tak na praw dę w gru pie pię ciu spół ek: Fran ce…

Maciek Kapustka · 14 pazdziernika 2009 · felieton · 2 komentarze

Odstaję!

Coraz bardziej odstaję. Haniebnie i ostentacyjne, na całej linii. Pewne rzeczy można od biedy wybaczyć. Nie prowadzę wozu, to jeszcze ujdzie. Wielu nie ma auta. Najwyżej nie będę się modlił w korkach do Pana Boga, żeby mnie wypuścił i wskazał właściwą drogę.
Jacek Łaszcz · 6 marca 2008 · felieton · 13 komentarzy

Ograniczenia

"Bo człowiek jest wolny tylko wtedy, gdy nie jest ograniczany."

Tyle tych grup, tyle ludzi wyciąga rękę, tyle pieprzonych moralistów mówi jedyną prawdę i wszystko to dla dobra człowieka, dla tych biednych zagubionych jednostek w tych cholernych czasach. I …

Maciej Dydo Fidomax · 15 kwietnia 2000 · felieton ·

Onet.pl. Forum, użytkownicy i język

Gdyby szukać rodzimego następcy humorystycznego prawa Godwina, argumentum ad Onetum mogłoby godnie pełnić tę rolę.

Gdyby szukać rodzimego następcy humorystycznego prawa Godwina, argumentum ad Onetum mogłoby godnie pełnić tę rolę. Forum Onetu to potencjalny mem, czekający cierpliwie na popularyzację, a…

A. Loobeensky · 12 listopada 2011 · felieton · 12 komentarzy

Oscary

Oscary 2003!! Z małym opóznieniem ale mój komputer odmowil mi posluszsnstwa, ale wydaje mi sie ze i tak warto przeczytać :)

Oscary 2003 - najbardziej prestiżowe nagrody filmowe zostały rozdane. W nocy z 23 na 24 marca w hollywoodzkim Kodak Theatre odbyła się wielka gala, która jak co roku przynajmniej dla mnie…

Tigeraga · 6 kwietnia 2003 · felieton · 1 komentarz

Papkin potwór i angielski śnieg.

Na "Zemstę" pójdę, choćby z zemsty.

Kiedy narodziła się moda na superprodukcje, a w zasadzie kiedy okazało się, że można ściągnąć olbrzymie środki do kina i sporo zostawić w kieszeni, wybuchło coś w rodzaju histerii. Oto…

jacek · 5 lutego 2002 · felieton ·

Pociąg do konserw. Felieton Rafała Krausego

Jak powszechnie wiadomo, umiejętność koncentracji w dobie internetu to zaleta na wagę złota. Zatem, korzystając z tego że – albo przypadkowo, albo traktowani ciekawością – otworzyliście ten felieton, chciałbym prędko (póki nie odciągnie Was jakiś atrakcyjny sieciowy dystryktor) przyznać się, że ostatnio zwątpiłem.
Rafał Krause · 3 lipca 2014 · felieton ·

Pojedyńczość albo o samotności

Możliwe, że to nieznośna maniera, pisanie w liczbie mnogiej: przemyśleliśmy, doszliśmy do wniosku, odkryliśmy, stwierdzamy, uważamy Wszystkie fragmenty, kiedy odkrywamy siebie, kiedy tekst…

Oskar Szwabowski · 26 września 2008 · felieton ·

Pokolenie duchów

The category of the subject is constitutive of all ideology, but at the same time... the category of the subject is only constitutive of all ideology insofar as all ideology has the function (which…

Anna Siudak · 27 lutego 2018 · felieton · 1 komentarz

Polska, mieszkam w Polsce...

Spojrzyjcie, proszę, do wnętrza tabakierki...

Każdy (???) młody Polak, który mniej, lub bardziej regularnie uczęszcza na lekcje języka ojczystego (nie mylić z polskim - o tym niżej) wie, że każda porządna wypowiedź prozatorska powinna …

Erif · 4 marca 2001 · felieton ·

Pomarańcza

Dojrzewają wśród liści w południowym kimacie. wylegują się na gałęziach, bawią się w chowanego ze słońcem. Wiszą leniwie, aż jakaś brudna, spocona dłoń zerwie je i brutalnie wrzuci…

artur arkadiusz trzebiński · 26 lipca 2003 · felieton ·

Popkultura zabiła Kurta Cobaina

Popkultura to zjawisko, które pojawiło w połowie XX wieku i od tego czasu zaczęła się era jej dominacji nad światem....

Popkultura to zjawisko, które pojawiło w połowie XX wieku i od tego czasu zaczęła się era jej dominacji nad światem. Popkultura jest częścią kultury masowej - czyli skierowanej do…

Arek Janicki · 17 kwietnia 2000 · felieton · 2 komentarze

Prawo

Czym jest prawo? Czy jest to nierealny zbiór norm zgodnych z ogólnie przyjętymi moralnymi przesłankami i systemami wartości; czy może jest to narzędzie władzy megalomanów pełnych dumy i postępujących "dla dobra" innych; czy może jest to azyl do którego uciekają się ludzie bojąc się definiowania tego co złe lub dobre?
nbk · 5 stycznia 2000 · felieton ·

Prawo do aborcji

Prawo do aborcji nie byłoby nam potrzebne, gdybyśmy żyli w sielance. Idyllicznej rzeczywistości bez gwałcicieli. Państwie z rozpowszechnioną edukacją seksualną. Gdzie cielesność nie…

Michał Domagalski · 3 kwietnia 2016 · felieton · 7 komentarzy

Precz z godnością, niech żyje hańba!

Zapożyczam się u Bu uela, w nadziei że mi odpuści. On sam brał chętnie od innych, gdy tylko było trzeba. Tak naprawdę za bardzo nie wiem, co jest godnością, a co hańbą; gdzie kończy…

Jacek Łaszcz · 26 marca 2008 · felieton ·

Propedeutyka pisarstwa zawodowego

Jeśli tylko znamy podstawy języka polskiego i mamy trochę wolnego czasu, możemy zacząć pisać. Pisanie jest społecznie odbieranie jako coś pozytywnego i dużo bardziej produktywnego niż stanie w bramie lub picie piwa.
nonFelix · 13 listopada 2008 · felieton · 5 komentarzy

Przebojem, Mości Panowie!

Po wakacyjnej przerwie kilka refleksji o życiu

Nie da się ukryć - wakacje już się skończyły. No i dobrze; miałem powyżej uszu nieustannych mieszanek pogodnych wakacyjnych przebojów w radio i uśmiechniętych teledysków na przemian z…

Winyl · 15 pazdziernika 2003 · felieton · 4 komentarze

QWERTYnizm

Światu chyba coraz bardziej wychodzi pogodzenie jednostki ze społeczeństwem. Internet się porządkuje. Trochę na zasadzie komunikatora: teoretycznie mogę skontaktować się z każdą osobą go używającą, ale w praktyce po co miałbym to robić?
nonFelix · 26 stycznia 2008 · felieton · 7 komentarzy

Ratunku!

Afera w łódzkim pogotowiu. Potworne, nie? W ośrodkach egzaminacyjnych prawa jazdy, dawniej LOK-ach? Niesmaczne, nie? W tramwajach, pizzerniach, gdzie jeszcze wpadniemy na trop ZŁEGO?

Nie kupujcie kurczaków z rożna w supermaketach. Przecież wszyscy wiedzą, że to są te przeterminowane, którym solarium aparycję poprawia. Nie bierzcie taksówki z postoju przy dworcu, w…

jacek · 18 lutego 2002 · felieton ·

Realności ci u nas dostatek...

Katując się po nocach angielskim językiem, trafiłem na pewiem program w tv...

W dwóch słowach: prywatny detektyw udający dziennikarza, lub odwrotnie, przyjmuje zlecenia od osób podejrzewających swoich partnerów o zdradę. Śledzi tychże i nagrywa za pomocą…

jacek · 16 sierpnia 2001 · felieton ·

Reklamy telewizyjne w Ameryce lat 50-tych.

Telewizja lat 50-ych to "dekadentyzm, poszukiwanie utopii i izolacji od rzeczywistego świata w którym żyjemy. Telewizja służy rozpraszaniu uwagi, zwodzeniu, zabawianiu i izolacji".

HISTORIA Lata 50. w Ameryce, to czas dobrej koniunktury gospodarczej, duży wzrost technologiczny, opanowanie techniki, która mogła zachwycić współczesnego człowieka. A z drugiej strony bardzo…

nonFelix · 15 maja 2007 · felieton · 4 komentarze

Rozważania o musztardzie

Musztarda nie kłamie, musztarda nie wymyśla głupich ustaw, musztarda jest obiektywna, musztarda nigdy nie wyzwie cię od złamasa, a oprócz tych wszystkich pozytywnych cech, potrafi być naprawdę ostra.
Jan Jarmuż · 22 sierpnia 2008 · felieton · 5 komentarzy



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca