Muzyka

Wojtek Mazolewski Quintet „Smells Like Tape Spirit”

Prace nad albumem trwały 2 lata. Proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników odbywał się powoli, ale konsekwentnie, a wszystko po to, by jak najlepiej oddać twórczy zamysł płyty.

 

18 lutego 2011 ukaże się najnowszy album Wojtka Mazolewskiego pt. Smells Like Tape Spirit sygnowany jako Wojtek Mazolewski Quintet. Prace nad albumem trwały 2 lata. Proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników odbywał się powoli, ale konsekwentnie, a wszystko po to, by jak najlepiej oddać twórczy zamysł płyty. W efekcie na albumie znalazło się 10 starannie dobranych kompozycji.

Na szczególną uwagę zasługuje proces realizacji i produkcji wymyślony przez lidera WMQ  Wojtka Mazolewskiego. Całość materiału została nagrana i wyprodukowana w sposób, w jaki rejestrowano sesje Johna Coltrane'a, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów w latach 50. i 60. poprzedniego stulecia. Dokonano tego w specjalnie przygotowanym do tego celu w pełni analogowym studiu w Radio Gdańsk.

Zespół nagrywał w jednym pomieszczeniu, wszystko w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji uzyskując swoje naturalne brzmienie. Po wielu próbach udało się zarejestrować materiał o wręcz audiofilskim charakterze. Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, proces mixowania i wykończenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników płytę zmixowano na kolejną taśmę analogową. Pozwoliło to uzyskać ciepłe i miękkie, wręcz aksamitne brzmienie.
Za produkcję całości materiału na płycie odpowiedzialny jest sam Wojtek Mazolewski.
Realizacją nagrań i postprodukcją zajął sie Piotr Taraszkiewicz.

 


Wojtek Mazolewski Quintet nagrano w międzynarodowym składzie:

Oscar Torok - trąbka (Słowacja)
Marek Pospieszalski - saxofon
Joanna Duda - fortepian
Michal Bryndal - perkusja
Wojtek Mazolewski -“ bas


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca