Muzyka

Płyny w Thin Man Records

Trzeci album formacji Płyny ukaże się wczesną wiosną 2012 nakładem Thin Man Records.

Zespół powstał latem 2004 roku z inicjatywy śpiewającego gitarzysty Igora Spolski oraz basisty Szymona Tarkowskiego (Pustki). Na początku funkcjonowali jako duet, później jednak grupa rozrosła się do rozmiarów kwintetu i nagrała trzy długogrające płyty oraz zagrał setki koncertów w różnych klubach Warszawy i nie tylko.

Muzyka Płynów to jedyna w swoim rodzaju mieszanka dźwięków z różnych stron świata. Jest tutaj odrobina miejskiego folku prosto z Warszawy, afrykańskie rytmy, karaibskie brzmienia, dużo klimatu śródziemnomorskich plaż. Wszystko to wzbogacone niezwykle melodyjnymi partiami wokalnymi, często dwugłosowymi a nawet trójgłosowymi. Nie można zapomnieć też o wyjątkowych tekstach zespołu, w inteligentny sposób wykorzystujących zabawy słowne i nietypowe skojarzenia. Opowiadają one o podróżach po świecie a także o życiu współczesnych mieszczan we współczesnym mieście, takim jak np. Warszawa.

Płyny starają się jednak przede wszystkim generować z siebie pozytywną energię - w końcu grają to, co lubią i lubią to, co grają!
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca