Muzyka

I'm In Love With Music

Pod czerwoną burzą włosów z okładki skrywa się przyjemność grania i słuchania.

 

Słuchanie Dżindżer Projekt to przyjemność. Czuje się niezwykłą lekkość, z jaką zespół współdziała ze sobą w zaledwie trzech utworach debiutanckiej epki We Just Want To Be Heard. W efekcie mamy więc muzykę, w której żaden z biorących udział w projekcie instrumentów nie dominuje nad innym. Podwórek dźwięków podzielił się koleżeńsko, pozwalając sobie na spokojne podróżowanie po całym placu.

 

W tytułowym kawałku pierwszy usłyszany chce być saksofon Bartosza Jeziora. Nie zapowiada on jednak szaleńczych egocentrycznych popisów. W dalszej części utworu pojawią się solówki, ale raczej wyważone, takie które – odnoszę wrażenie – wywodzą się z improwizowanych początków grupy. Ładnie pachną, nie drażniąc nozdrzy nadmiarem.

 

Dżindżer Projekt najbardziej uwiedli mnie I'm In Love With Music. I to nie tylko ze względu na frazę z tytułu powtarzaną wielokrotnie przez Kamilę Boruc. Drzemie w rozpędzonym tempie tego kawałka potencjał imprezowy. Takie szaleńcze skakanie. Perkusja i bas wsparte saksofonem oraz (pełnym wyczucia/uczucia) wokalem. Zresztą, to znowu nie wsparcie, a raczej współpraca. Współpraca, której efekt każe się powtarzać, powtarzać, powtarzać... Spokojnym fragmentem (2:45) pod koniec utworu Dżindżer Projekt udowadniają, że potrafią uciec poza gramy-wam-więc-się-bawcie. Mają pomysły na całe kompozycje.

 

Funky groove – tak chyba najłatwiej określić gatunek, który uprawia krakowska kapela – w ostatnim na epce Show Your Cherries to zaspokojenie potrzeb słuchacza na intensywny bas, chociaż rozkręcany przez beatbox Filipa Pietrka. Później rozgrzewa lekko przepychający się z wokalem saksofon, a ja stukam nóżką.

 

Jest miło. Ale krótko. Czekam na więcej, włączając znowu I'm In Love With Music. Może na razie się nie zakochałem. Chociaż są podstawy do solidnego zauroczenia.

 

 

 

 

© Michał Domagalski

 

 

 

Wykonawca: Dżindżer Projekt

Tytuł: We Just Want To Be Heard

Data premiery: 6. 08. 2012

Nośnik: 1CD (EP)

Michał Domagalski

Michał Domagalski premium

41 Poznań/Ostrzeszów
626 artykułów 70 tekstów 2127 komentarzy
Urodził się w Ostrzeszowie w 1982. Publicysta i krytyk. Redaktor prowadzący portalu Wywrota od kwietnia 2015 do października 2016. Jako poeta debiutował w almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015. Mieszka w Poznaniu. Na stronach Biura Literackiego…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca