Muzyka

Reedycja debiutanckiej płyty formacji Believe

 

Kolejna fantastyczna wiadomość dla fanów formacji Believe. Oprócz nowej studyjnej płyty „The Warmest Sun In Winter", której premiera zaplanowana jest na 8 kwietnia, Metal Mind Productions wyda również wznowienie debiutanckiego albumu „Hope To See Another Day”. Reedycja kultowej już pierwszej płyty trafi na polski rynek 11 marcaale album będzie dostępny przedpremierowo już 22 lutego w Teatrze Śląskim w Katowicach podczas premiery projektu Clive’a Nolana „Alchemy”. Z końcem marca album ukaże się w całej Europie a w maju również w Stanach Zjednoczonych. Album wydany pierwotnie w 2006 roku przez szwajcarską wytwórnię Galileo Records, będzie zremasterowany i wydany w nowej wersji digipak z dodatkowymi nagraniami w wersji koncertowej: „Liar" i „Pain".
 

Mirek Gil komentuje reedycję płyty: „Nadarzyła się okazja aby wydać w Metal Mind Productions reedycję pierwszej płyty Believe z 2006 roku. Bardzo się ucieszyłem bo  pomyślałem, że szkoda byłoby wkładać  ją do szuflady i o niej zapomnieć. Jest to bardzo ważna płyta dla mnie i dla zespołu, ponieważ była to pierwsza płyta Believe. A dla mnie  dodatkowo dlatego, że po dłuższej przerwie, po rozwiązaniu Collage i zawieszeniu Mr Gila, założyłem nowy zespół i powstała nowa muzyka. Słychać na tej płycie ogromny głód gry na gitarze, jest jej bardzo dużo, wręcz dominuje. Jest sporo solówek i ciekawych brzmień. Głos znajomy już przecież bo to Tomek Różycki znany z płyty „Baśnie” Collage. Na basie zagrał Przemas Zawadzki. Okrasą tej płyty jest Satomi, japońska skrzypaczka klasyczna, laureatka konkursu "Wyspiańskiego" w Polsce, która gra przepiękne melodie na skrzypcach. a instrumentach klawiszowych gra tu Adam Miłosz. Na tej płycie wyróżającym się utworem (gramy go do dziś na koncertach) jest utwór „Hope to see another Day”. W tym utworze zawarty jest Believe z tamtego okresu, dynamiczny, nawet metalowy, ale zarazem melancholijny i spokojny, nieregularne podziały rytmiczne, melodia i na koniec długie solo gitarowe. Trudno byłoby zapomnieć o tej płycie - jest wyjątkowa i cudownie brzmi, została nagrana w studio Winicjusza Chrusta w Sulejówku , a master płyt został zrobiony w Hamburgu przez Toma Meyera. Reedycja tej płyty jest rozszerzona o dwa utwory, które pochodzą z koncertu z 2006 roku w Koninie. To było wyjątkowe miejsca z cudowną atmosferą i publicznością. Utwory, które dodaliśmy do reedycji to „Liar" i „Pain", tym razem  w koncertowych nigdzie dotąd nie publikowanych aranżacjach, z nowymi solówkami gitarowymi iskrzypcami Satomi. Polecam wszystkim tą płytę - jest naprawdę wyjątkowa”
 
Believe
„Hope To See Another Day” (remastered + bonus tracks)
 
Lista utworów:
 
1. What Is Love 
2. Needles In My Brain 
3. Liar 
4. Pain 
5. Seven Days 
6. Coming Down 
7. Don’t Tell Me 
8. Hope to see another Day
 
Bonus tracks:
 
9. Liar (live)
10. Pain (live)
 

Believe to znakomita art/prog rockowa formacja, na czele której stoi Mirek Gil (ex-Collage). Na swoim koncie ma jak dotąd cztery znakomite płyty studyjne: „Hope To See Another Day” (2006), „Yesterday is a Friend” (2008), „This Bread Is Mine” (2009), „World is Round” (2011), a także dwa koncertowe wydawnictwa DVD: „Hope To See Another Day Live” (2008) oraz „Seeing Is Believing” (2012). Dotychczasowe lata to również trasy koncertowe, w tym także u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Jesienią 2012 roku zespół zagrał europejską trasę koncertową u boku szwedzkiej formacji Moon Safari. Na kwiecień zaplanowana jest promocja najnowszej płyty "The Warmest Sun In Winter". W maju Believe będzie jedną z gwiazd prestiżowego amerykańskiego festiwalu ROSfest 2013.
 
Believe w sieci: www.facebook.com/believeband

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca