Muzyka

Premiera pierwszego singla JAHGA "Śniadanie" i zapowiedź płyty

Informacja o singlu
 
Pierwszy powiew wiosennej świeżości i radości niesie ze sobą singiel z debiutanckiego albumu JAHGI, który ujrzy światło dzienne wiosną tego roku. Utwór Śniadanie jest próbą zatrzymania czasu, próbą odnalezienia piękna chwili obecnej w zwariowanym współczesnym świecie.

Płyta “Jagizm” powstała dzięki współpracy Jahgi (wokalistki, basistki – Lion Vibrations, Ragana) z producentem, kompozytorem i pianistą Pawłem Konikiewiczem (Miloopa, Fat Burning Step) – jako swoiste połączenie dwóch sił, które mogą wnieść - kobieta i mężczyzna - z dwóch zupełnie różnych stylistycznie, muzycznych światów.

Muzycznie obrazuje to, co podskórnie zawsze w nas było, co w sposób naturalny wypłynęło na powierzchnię w sprzyjającym miejscu i czasie. Bez stylistycznych ograniczeń, bez muzycznych barier, w podążaniu za wewnętrznym muzycznym głosem, zatopieni w otchłani muzycznych bezkresów.
 
Informacja o artystce

Projekt Jahgi – wokalistki, basistki (Lion Vibrations, ex Ragana), który powstał dzięki współpracy z pianistą, kompozytorem i producentem Pawłem Konikiewiczem (Miloopa, Fat Burning Step, Marlene Johnson, Zebra).

Powstał jako połączenie dwóch sił, które mogą wnieść kobieta i mężczyzna z dwóch zupełnie różnych stylistycznie, muzycznych światów. Liczy się tu autentyzm - jako odzwierciedlenie wszystkich uczuć, emocji i niepokojów człowieka we współczesnym świecie. Jest to swoiste poszukiwanie wewnętrznego spokoju, ukojenia dla duszy, a zarazem dowód na to, że marzenia sie spełniają pod warunkiem, że dostroi się do odpowiedniej częstotliwości.

Muzycznie obrazuje to, co podskórnie zawsze w nas było, co w sposób naturalny wypłynęło na powierzchnię w sprzyjającym miejscu i czasie, pod wpływem wzajemnej relacji, energetycznej wymiany. Czynnikiem spajającym jest nacisk na groove oraz wszechobecna elektronika. To co znalazło się na płycie, jest połączeniem starych old schoolowych, analogowych brzmień, ze wszystkimi nowoczesnymi możliwościami, jakie daje współczesny świat.
 
 
Ściągnij singiel radiowy śniadanie (MP3, WAVE) z naszego serwera prasowego - zakładka: audio_single_audio
TUTAJ 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca