Muzyka

Ape „Idealnie"

Już 25 czerwca premiera płyty zespołu APE „ Idealnie"


Maniowy to jedno z najbardziej upunkowionych miejsc w Polsce. W tej podhalańskiej miejscowości działa kilkanaście zespołów punkowych, przy czym jeden z nich zdobył już sobie spore uznanie poza Podhalem. Mowa o grupie ADHD SYNDROM, pracującej właśnie nad nowym krążkiem, która za sprawą albumu Grzeczna młodzież zaistniała szerzej w świadomości fanów punk rocka w całym kraju. 


Działalność ADHD Syndrom stała się impulsem dla kolejnych muzyków, którzy pod koniec 2008 roku zdecydowali się na wspólne granie, a dzisiaj debiutują albumem zatytułowanym Idealnie


Zespół APE i ADHD SYNDROM pochodzą z jednej miejscowości, a ich płyty trafiły do katalogu jednej wytwórni - Jimmy Jazz Records. Obie grupy kierują swoją muzykę do podobnej grupy odbiorców i obie zafascynowane są melodyjnym punk rockiem.


Choć APE jest dopiero na początku swojej muzycznej drogi poszukując własnego, charakterystycznego brzmienia to już dzisiaj muzycy zdają się posiadać spory potencjał, i świadomość kierunku, w którym zamierzają podążać. Jak sami twierdzą: - Mamy jeszcze nie do końca uformowany styl, coś między melodyjnym punkiem, a klasycznym punk rockiem, W każdym razie ważne jest aby było melodyjnie i energicznie. 

Taki właśnie jest debiutancki album APE Idealnie. Energiczny i melodyjny z 13 punkowymi utworami z (głownie) polskimi tekstami, raz ostrzejszymi, a innym razem ocierającymi się o pop punk, którymi zespół bez problemu powinien trafić do zwolenników gatunku.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca