o Wywrocie

Praktyki w BL

Interesujesz się współczesną literaturą? Jesteś studentem? A może zakończyłeś już naukę, ale bardziej niż o pracy w wielkiej korporacji marzysz o przyjaznej atmosferze kameralnej redakcji? Jeżeli chcesz spróbować swych sił w oficynie wydającej książki autorów nagradzanych najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami - Gdynią, Nike, Silesiusem - weź udział w konkursie, w którym nagrodami są jesienno-zimowe praktyki w Biurze Literackim.

 

Co kilka miesięcy zapraszamy do współpracy studentów i absolwentów takich kierunków jak polonistyka, kulturoznawstwo, dziennikarstwo czy marketing. Staże w Biurze Literackim to doskonała okazja, by wyniesioną ze szkoły wiedzę wykorzystać w praktyce i zdobyć bezcenne doświadczenie. Najlepsi z uczestników ubiegłorocznych praktyk często wiązali się z naszym wydawnictwem na dłużej - niektórzy zostali w BL na stałe.

 

To także niepowtarzalna szansa na to, by poznając tajniki pracy nad książkami, obcować z literaturą na najwyższym poziomie. W Biurze Literackim wydają tak uznani autorzy jak Jacek Dehnel, Tadeusz Różewicz, Andrzej Sosnowski, Eugeniusz-Tkaczyszyn Dycki czy Bohdan Zadura. Wrocławska oficyna publikuje również dzieła nieżyjących już poetów, m.in. Andrzeja Falkiewicza, Tymoteusza Karpowicza, Tadeusza Nowaka i Rafała Wojaczka.

 

Osoby, które rozpoczną jesienią praktyki w Biurze Literackim, opanują podstawy korekty i redakcji. W zakresie ich obowiązków znajdą się m.in. przygotowanie notek związanych z najbliższymi premierami oraz pomoc przy składzie. W trakcie pobytu w Biurze Literackim będą miały okazję zapoznać się z różnymi etapami pracy nad książką, od przygotowania pliku po sprawdzanie wydruków impozycyjnych.

 

Szerokie pole do popisu będą mieli przyszli dziennikarze oraz specjaliści od marketingu, zwłaszcza ci interesujący się współczesną literaturą. Do ich obowiązków będzie należało m.in. zbieranie i przygotowanie materiałów niezbędnych podczas kampanii promocyjnych książek oraz redagowanie i aktualizacja zawartości portalu internetowego. Praktyka obejmie również kwestie organizacyjne, związane z koordynacją codziennych działań wydawnictwa.

 

Na konkursowe zgłoszenia czekamy do końca września pod adresem  wydawnictwo@biuroliterackie.pl (w temacie maila proszę wpisać słowo "Praktyki"). Kandydaci na praktykantów i stażystów powinni przesłać nam swoje CV, mile widziane będą także próbki własnych umiejętności. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w siedzibie Biura Literackiego.

 

Poznaj nas >>>

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=210

 

Nagrody i wyróżnienia >>>

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=220

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca