Wywrota

książka

strony: « ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Apokryf Agłai czyli postmodernizm dla praw

Nie utonę, kurwa, nie utonę powiedziałem sobie głośno, będę miał mnóstwo kobiet. Będę miał udane życie. Ona będzie jeszcze żałować... w tym duchu narrator, porzucony przez kobietę pracownik uniwersytetu, zaprasza nas na wyprawę w krainę ezoterycznej Warszawy, miasta stołecznego inwigilowanego przez agentów CIA, KGB, tudzież roboty płci żeńskiej z waniliowymi łonami. Mowa oczywiście o jeszcze ciepłym Apokryfie Agłai debiucie powieściopisarskim Jerzego Sosnowskiego.
MDK · 25 kwietnia 2001 · książka · 2 komentarze

Trudno być Bogiem braci Strugackich

Recenzja opowiadania Trudno być Bogiem braci Strugackich

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 !-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; mso-pagination:widow-orphan; "Times…

Przemek · 24 sierpnia 2008 · książka ·

(Bez)głośny krzyk kobiety Rebecca Solnit „Mężczyźni objaśniają mi świat”

Przemoc to jeden ze sposobów uciszania ludzi, odmawiania im głosu i odbierania wiarygodności, utwierdzania się w prawie do kontrolowania innych i stawiania tego prawa ponad ich prawem do…

Anna Bugajna · 24 pazdziernika 2017 · książka ·

(Nie)święta zemsta – "Cokolwiek uczyniliście" PM Nowaka

Zakrzeński i Wilk po raz kolejny łączą siły, tym razem, aby rozwiązać tajemniczą sprawę, w której uwikłani są m.in. przedstawiciele Kościoła. Trzecia część przygód komisarza…

Borys Róg · 2 listopada 2015 · książka ·

(Nie)zapomniani mistrzowie - premierowa recenzja książki "Przerwane igrzyska" Gabrieli Jatkowskiej

Przerwane igrzyska to książka o wybitych polskich sportowcach dwudziestolecia międzywojennego. Opisom konkretnych osób towarzyszą liczne anegdoty oraz cytaty z archiwalnych gazet i czasopism.…

Beata Igielska · 31 pazdziernika 2017 · książka · 2 komentarze

,,John Lennon.Listy" - znamy już polską okładkę książki!

W październiku, jednocześnie w 10 krajach, ukaże się w druku niepublikowana dotąd korespondencja Johna Lennona.

Wiemy już, jak będzie wyglądała polska okładka książki John Lennon. Listy (wyd. Prószyński i S-ka). Autorem zdjęcia wykorzystanego na polskiej okładce jest Iain Macmillan. Ten brytyjski…

Radosław Kolago · 14 sierpnia 2012 · książka ·

,,Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu" Ann Mah

,,Sztuka jedzenia po francusku. O gotowaniu i miłości w Paryżu Ann Mah - premiera 19/08/2015 Premiera: 19 sierpnia Kiedy mąż dziennikarki Ann Mah, Calvin, otrzymuje posadę dyplomaty w Paryżu, …

Redakcja · 21 lipca 2015 · książka ·

... będzie gorzej

J. PELC " ... będzie gorzej" z języka czeskiego tłumaczył J. Stachowski Pomorze; Bydgoszcz 1993r. Książkę znalazłam w magicznym miejscu o nazwie "TANIA KSIĄŻKA" na Starym Rynku w Poznaniu. Jeśli jeszcze Cię tam nie było - zajrzyj koniecznie.
Katarina - Katarzyna Klatkiewicz Stuper · 1 listopada 2000 · książka · 2 komentarze

100. rocznica wydania "Portretu artysty w wieku młodzieńczym" Jamesa Joyce'a

Portret artysty w wieku młodzieńczym Jamesa Joyce a, opublikowany w wydaniu książkowym po raz pierwszy w roku 1916, ukaże się w Biurze Literackim w stulecie tego wydarzenia w kapitalnym…

Anna Bugajna · 30 maja 2016 · książka ·

13 sposobów na Gniezno i okolice [recenzja]

Jeśli wybieracie się do Gniezna 13 sposobów na Gniezno i okolice na pewno się Wam przyda. 13 sposobów na Gniezno i okolice stanowi zaprzeczenie frazy cudze chwalicie, swego nie znacie. Swe…

Michał Domagalski · 28 stycznia 2017 · książka ·

13 września premiera "Ludzi na drzewach" Hanyi Yanagihary, autorki głośnego "Małego życia"

Kiedy Norton Perina podejmuje studia medyczne na Harvardzie, nikt nie podejrzewa, że arogancki młodzieniec w przyszłości zatrzęsie posadami świata nauki. Po uzyskaniu dyplomu Perina dołącza…

Anna Bugajna · 4 sierpnia 2017 · książka ·

13. Majowe Spotkania Literackie

Komunikat konkursowy z dnia 24. 04. 2014 r. Organizatorzy VII Konkursu Literackiego O Laur Dziewina : Klub Literacki ZLP O/Zielona Góra w Żarach, Miejska Biblioteka Publiczna Żary informują o…

Redakcja · 16 maja 2014 · książka ·

20 lutego premiera najnowszej książki Rafała A. Ziemkiewicza

Najnowsza książka Rafała A. Ziemkiewicza Uwarzałem że to wybór przepracowanych i połączonych autorskim zamysłem felietonów. Ziemkiewicz bardzo prywatny, jakiego nie było w żadnej z…

Michał Domagalski · 13 lutego 2013 · książka ·

21-22 maja w Costa Coffee czekają na Was rabaty na książki Pratchetta!

Do polskich księgarni trafiła już Pasterska korona ostatnia powieść znanego brytyjskiego pisarza Terry ego Pratchetta. Książka, na którą miłośnicy fantastyki czekali z niecierpliwością, …

Anna Bugajna · 18 maja 2016 · książka ·

27.10: Mistyka pustyni. Spotkanie z Afryką

Już 27 października (sobota, godz. 18:00) w Tajnych Kompletach spotkanie dla wszystkich zainteresowanych kulturą afrykańską.

W książce Mistyka pustyni Chrabota prezentuje niezwykle osobiste spojrzenie na oblicze Czarnego Lądu. Książka, nawiązująca do stylistyki reportażu, pozostając skarbnicą ciekawych…

Radosław Kolago · 26 pazdziernika 2012 · książka ·

3 po 13. Subiektywny remanent kina

Robert Ziębiński i Lech Kurpiewski przez lata pisali o filmie na łamach najważniejszych polskich tytułów prasowych. Z ich rozmów (i sprzeczek) o filmach powstał całkowicie autorski,…

Redakcja · 27 listopada 2012 · książka ·

3/10, 5/10, 10/10, 0/10?

Projekt Połowów literackich zawsze kończył się, w moim odczuciu, nie wyłowieniem „najlepszych” poetów i poetek przed debiutem książkowym, ponieważ jest to zdradziecki i niepewny termin, ile prezentacją tych najlepiej zapowiadających się.
Marcin Sierszyński · 29 kwietnia 2012 · książka ·

50 twarzy szulera według Aleksandra Potiomkina

21 września w księgarniach ukazuje się najnowsza książka Aleksandra Potiomkina „Gracz”. To powrót powieści łotrzykowskiej w najlepszym wydaniu - historia Jurija Ałtynowa, którego żywiołem jest hazard i mistyfikacja. To także ostra satyra na jelcynowską Rosję lat dziewięćdziesiątych.
Anna Bugajna · 22 września 2015 · książka ·

6 niesamowitych premier na Big Book Festiwal!

Zaprosiłyśmy wydawców z całej Polski do przedstawienia nam książek, które możemy wspólnie zaproponować czytelnikom na lato. Wybrałyśmy spośród nich te, które są nie tylko…

Anna Bugajna · 31 maja 2016 · książka ·

A kto umarł ten nie żyje. O synchronii zdarzeń i narracji Jacka Bieruta w powieści PiT (esej z elementami recenzji)

Chociaż czas jest jedną z niewielu rzeczy, które mamy zupełnie za darmo, jest paradoksalnie najcenniejszy na świecie. [Jacek Bierut] Synchronia jest zjawiskiem czasowym. Coś, co się dzieje w…

pik · 8 czerwca 2009 · książka ·

A oni wciąż mnie szukają (recenzja)

A oni wciąż mnie szukają to szczera, a przez to przerażająca opowieść kobiety, która przez lata należała do włoskiej mafii. Jako jedna z nielicznych podjęła decyzję o współpracy z…

Anna Balcerowska · 29 września 2016 · książka ·

A rose is not only a rose is not only a rose is not only a rose

Książka od lat pozostaje jedną z najpopularniejszych pozycji w swojej kategorii, wersja portugalska doczekała się aż dziesięciu edycji. Trudno się temu dziwić – zamiast chłodnej neutralności czytelnik otrzymuje napisaną językiem literackim relację z dziejów danego symbolu.
Aleksandra Lubińska · 11 stycznia 2013 · książka · 1 komentarz

A to Polska właśnie... - recenzja książki "Historia prywatna" Tomasza Lisa

Historia prywatna to autobiografia dziennikarska (jeśli ktoś spodziewa się pikantnych fragmentów na temat prywatnego życia, to srodze się zawiedzie). Tomasz Lis pisze lekko, ale mądrze,…

Beata Igielska · 19 marca 2019 · książka ·

A wszystko przez … zielony listek

To co jest możliwe teraz, może być nieosiągalne za kilka minut. Najbliższa osoba może pozostawić po sobie jedynie puste kartki, na których będziesz spisywał niezrealizowane wspólne plany. Nie zmarnuj swojej ostatniej szansy.
Anna Marczyk · 17 września 2015 · książka ·

Adam Wiedemann z ukosa, czyli „...Widoki są niejadalne..."

Książka pokazuje do jakiego słuchania/czytania zmusza nas twórczość Adama Wiedemanna, jakim obrazem operuje, jak każe na siebie patrzeć, byśmy usłyszeli, co chce nam pokazać/powiedzieć...

18 czerwca poznamy laureatów kolejnej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Nie ukrywam, że cenię sobie to przedsięwzięcie. W 2008 roku w kategorii poezja zwyciężył świetny tom Adama…

Jacek · 28 maja 2011 · książka · 3 komentarze



strony: « ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca