Wywrota

książka

strony: « ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Antologia latynoamerykańska w BL i Lizalde w Polsce!

Ukazała się jedna z najważniejszych książkowych premier tego roku. Liczący ponad sześćset stron zbiór "Umocz wargi w kamieniu. Przekłady poetów latynoamerykańskich" autorstwa Krystyny…

Redakcja · 12 marca 2011 · książka · 3 komentarze

Antologia z pazurem – opowieść na temat nowoczesności

Antologia z pazurem, to bardzo niepewna, nierozstrzygalna opowieść o nowoczesności. Spotkanie z poetami mówiącymi wieloma głosami. Autorzy wierszy nie męczą przesłaniem, lecz odsyłają, analizują, ściszają głos, pytają. Są nieufni, zakamuflowani, niby niepozorni.
Sówla · 19 stycznia 2012 · książka ·

Antypody

"Antypody" są uważane za najlepszy debiut poetycki ostatniego ćwierćwiecza.

Sławomir Elsner urodził się w 1976 roku. Poeta. Mieszka w Olkuszu. tyle tylko możemy się dowiedzieć z informacji na obwolucie debiutanckiego tomiku Elsnera, pisarza, który wygrał Połów…

Pan A. · 29 stycznia 2009 · książka · 8 komentarzy

Antytalent i pustka. „Wyznania buddyjskiego ateisty” Stephena Batchelora

Buddyjski antytalent oznacza w tej książce wątpienie. Wątpienie, co zabrzmi może trochę komicznie, afirmacyjne. Niepozbawione dozy życzliwości, która bierze się z sympatii dla nowej ścieżki duchowej, jaką podążał (i podąża do dziś) autor.
Jakub Antolak · 21 stycznia 2014 · książka ·

Arcydzieło nieskończone ("Wyznaję" Jaume Cabré)

Wyznaję to powieść wielka, nie tylko ze względu na ilość stron, ale głównie dlatego, że została skomponowana z niezwykłą maestrią. Choć, jak sam autor twierdzi, definitywnie…

Michał Domagalski · 28 czerwca 2016 · książka ·

Audiobooki nadesłane do Redakcji Wywroty.pl

Do redakcji Portalu Wywrota.pl nadesłano następujące audiobooki, których recenzje wkrótce ukażą się na naszej witrynie: 1. Janusz A. Zajdel, CYLINDER VAN TROFFA, 1CD - MP3 Czyta: Łukasz…

Redakcja · 21 lipca 2010 · książka · 1 komentarz

Audrey prywatnie w książce "Audrey w domu" Luca Dotti

Luca Dotti o Audrey jako mamie, przyjaciółce, kucharce, córce, synowej, żonie, normalnej osobie. Nawet w najbardziej wykwintnych restauracjach zamawiała spaghetti al pomodoro . W podróże…

Anna Bugajna · 29 lutego 2016 · książka ·

Australijski dramat Richarda Flanagana "Klaśnięcie jedną dłonią"

Druga w Wydawnictwie Literackim powieść australijskiego pisarza Richarda Flanagana, laureata Nagrody Bookera za Ścieżki północy. Tasmania rozległa, tajemnicza kraina. Pewnej nocy 1954 roku…

Anna Bugajna · 3 lutego 2016 · książka ·

Ayelet Gundar-Goshen „Budząc lwy” (recenzja)

Budząc lwy Ayelet Gundar-Goshen to kolejna pozycja z serii z Żurawiem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem poznajemy współczesny Izrael, gdzie autorka umieściła akcję swojego…

Anna Bugajna · 22 lipca 2019 · książka ·

Back to school

A więc mieliśmy już fantastykę, kryminał, alternatywne historie i publicystykę. Rozrzut rzeczywiście imponujący, ale czy ktoś się spodziewał podręcznika dla pierwszej klasy?

Ponad dwa miesiące temu w Wydawnictwie Krytyki Politycznej ukazała się druga po Antypapieżu publikacja Tomasza Piątka. Publikacja oryginalna i interesująca Podręcznik dla klasy pierwszej. O…

Jarek Woźniak · 27 listopada 2011 · książka · 2 komentarze

Bądź naturalnie piękna

,,Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny! tak brzmią słowa dobrze znanej piosenki Andrzeja Rosiewicza. Co można zrobić, by nie było wątpliwości, że są one prawdziwe? Oczywiście…

Jowita Szpilka · 13 sierpnia 2016 · książka ·

Ballada o odrzuconych – recenzja „Wierzyliśmy jak nikt” Rebekki Makkai

Trudno mi się otrząsnąć po lekturze tej książki, trudno wyjść z głębokiego, katartycznego stanu, w który mnie wprowadziła. Z tego smutku i zamyślenia...

Złowieszczy symbolizm Łatwo, przy pierwszej lekturze, przegapić ponurą symbolikę rozdziału otwierającego powieść Rebekki Makkai. W trakcie imprezy ku czci Nico (pierwszej ofiary AIDS w jego …

Dominika Ciechanowicz · 29 kwietnia 2020 · książka ·

Bambusowa klepsydra

W poszukiwaniu nowego życia. Wiesław Górnicki zaprasza w podróż po zniszczonej rewolucją i wojną Kambodży.

Historia zna bardzo dużo przypadków tyranii, okrucieństwa i ludobójstwa. Analizując dzieje świata co krok można się natknąć na bezwzględnych i despotycznych władców. Poświęcono im…

Anna Balcerowska · 29 czerwca 2009 · książka · 1 komentarz

Bankiet wysuszonych kasztanów – książka nie tylko dla seniorów

Czas jest nieubłagany, i choć robilibyśmy wszystko, by spowolnić zmiany jakie stopniowo odciska na naszym ciele, nadejdzie dzień, gdy starość zapuka do naszych drzwi. Obawy, które możemy…

Agata83 · 30 sierpnia 2016 · książka ·

Banksy „Wojna na ściany” (recenzja)

Zgrywa, żart, młodzieńcza artystyczna wirtuozeria? Czy zmuszanie przechodniów do rozmyślań?

Banksy swoimi dziełami nie tyle śle w świat idee, przesłania czy traktaty moralne, co staje się przyczynkiem do ruchu myśli w głowie przypadkowego przechodnia, który spotyka jego dzieło na…

Michał Domagalski · 14 lutego 2013 · książka · 3 komentarze

Bardzo trudny las do zrozumienia

Urodzony w 1921 roku w Zielonej koło Wilna, mieszkający i studiujący we Wrocławiu, następie żyjący na emigracji w Oak Parku w USA, Karpowicz zostawił trwały ślad w pamięci i twórczości jemu współczesnych, a także późniejszych pisarzach.
Marcin Sierszyński · 27 stycznia 2012 · książka ·

Bartłomiej Basiura - Waga. Dlaczego Temida ma zawiązane oczy?

Bartłomiej Basiura, mimo młodego wieku ma już na swym koncie cztery wydane powieści. Waga jest pierwszą częścią trylogii o przygodach technika kryminalnego Miłosza Goczałki. Akcja…

PanCzyta.pl · 13 maja 2016 · książka ·

Baśnie ceperskie

Czyli słów kilka o Tatrach, uśpionych rycerzach i misiołakach, a także o tym, jak umilkło echo do niedawna krzyczące z dumą: „janosikowe we wsi!".

W przeciwieństwie do dzieł wypełniających przestrzeń, jakim dla przykładu jest rzeźba, literatura (wypełniająca czas) daje nam możliwość zmiany postawy względem utworu w trakcie…

Justyna D. Barańska · 20 grudnia 2011 · książka ·

Bałtycki Festiwal Komiksu – GDAK (27-28 czerwca 2009)

  Gdańsk jest jednym z ciekawszych miejsc na mapie Polski. Jednak to nie tylko wspaniałe zabytki i nadmorski klimat tworzą atmosferę tego miasta. W ostatni weekend czerwca Gdańsk stanie się…

Redakcja · 6 czerwca 2009 · książka ·

Będzie się działo! - recenzja książki "Amelia Bedelia i Boże Narodzenie" Peggy Parish

Amelia Bedelia to szalona i nieprzewidywalna gosposia, która każdą perfekcyjną panią domu doprowadziłaby do apopleksji. Tym razem wyzwaniem są dla niej Święta Bożego Narodzenia. A to…

Beata Igielska · 7 grudnia 2017 · książka ·

Benjamin Moser otrzymał Pulitzera 2020 za biografię Susan Sontag

Biografia Sontag. Życie i twórczość (ang. Sontag: Her Life and Work ) autorstwa Benjamina Mosera otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020. Na polskim rynku książka ukaże się nakładem Wydawnictwa…

Redakcja · 7 maja 2020 · książka ·

Berg!

Gombrowicza spotkało to samo, co staje się udziałem każdej awangardy: okrzepł, zmienił krótkie spodenki na gacie w kancik, przeszedł do klasyki, zaczął wypełniać listy lektur, po czym stał się obiektem nienawiści i rozprawek ze wstępem, rozwinięciem oraz zakończeniem.
Aleksandra Lubińska · 31 pazdziernika 2012 · książka ·

Berlin - Moskwa. Podróż na piechotę

Urodzinowa fanaberia, podróż w głąb siebie, a może zwykła próba sił? Z ziemi niemieckiej do rosyjskiej: „Berlin – Moskwa. Podróż na piechotę”.

Zaskakujące, zadziwiające i intrygujące, no bo jak to: z Berlina do Moskwy na piechotę, samotnie? Przecież to szmat drogi, a jednak Wolfgang Buscher idzie... Idzie, idzie i idzie. Niby chce…

Anna Balcerowska · 10 listopada 2009 · książka ·

Berlin, miasto otwarte dla wszystkich - recenzja książki "Duetsche nasz" Ewy Wanat

Książce Deutsche nasz pierwszy plus należy się za tytuł pomysłowa gra słów od razu zwraca uwagę. Ewa Wanat ukazała w niej współczesne Niemcy przez pryzmat tego, co dzieje się w Berlinie …

Beata Igielska · 5 lipca 2018 · książka ·

Bestseller dla młodzieży - recenzja książki "Niepewność Violet i Luke'a" J. Sorensen

Niepewność Violet i Luke a to pełna emocji opowieść o miłości między dwojgiem młodych ludzi, którzy obarczeni są skomplikowaną przeszłością. To również książka o rodzinnych…

Beata Igielska · 25 maja 2018 · książka ·



strony: « ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca