Wywrota

Kalkulator frankowy – co to takiego?

Zastanawiasz się czym jest kalkulator frankowy? To narzędzie przeznaczone dla osób, które posiadają kredyty we frankach szwajcarskich. Narzędzie to pozwala wyliczyć orientacyjną kwotę o jaką można ubiegać się w przypadku wygrania procesu sądowego. Dowiedz się więcej na temat kredytu walutowego we frankach szwajcarskich. 

Czym jest kredyt walutowy?

Aby zrozumieć czym jest kredyt walutowy, najpierw należy wyjaśnić sobie czym tak naprawdę jest kredyt. Według definicji, którą można znaleźć w prawie bankowym, kredyt jest to zobowiązanie, które bank zgadza się przekazać kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie oraz na określonych zasadach. 

 

Wszystko to musi zostać bardzo dokładnie opisane w umowie kredytowej. Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do regularnych spłat zobowiązania, wydatkowanie pieniędzy zgodnie z celem zawartym w umowie kredytowej oraz przestrzegania zasad umowy. Kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju.

W jakich walutach w Polsce udzielany jest kredyt walutowy?

W Polsce kredyt walutowy udzielany jest w walutach takich jak:

  • euro,
  • dolar amerykański, 
  • funt brytyjski, 
  • frank szwajcarski.

Czym jest kalkulator frankowy?

Zastanawiasz się czym jest kalkulator frankowy? Jest to darmowe narzędzie, które pozwala wyliczyć orientacyjną kwotę, o jaką można ubiegać się w przypadku wygrania procesu sądowego z bankiem. Aby skorzystać z tego narzędzia, należy w odpowiednie rubryki wpisać podstawowe parametry swojej umowy kredytowej takie jak nazwa banku, kwota kredytu czy termin spłaty kredytu. 

 

Aby poddać dokumenty dokładnej i szczegółowej analizie warto udać się do specjalisty. Ekspert dokładnie zapozna się z Twoimi dokumentami i zaproponuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. 

Jakie są wady i zalety kredytu walutowego?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jest poznać zarówno wady jak i zalety tego rozwiązania. Do zalet kredytu walutowego zalicza się z reguły niższe oprocentowanie kredytu walutowego niż kredytu złotowego. Dodatkowo, osoby, które zarabiają w walucie kredytu nie ponoszą ryzyka walutowego. Osoby, które spłacają kredyt w walucie kredytu likwidują koszt spreadu walutowego. 

 

Do wad kredytu walutowego zalicza się głównie aspekty takie jak konieczność posiadania o wiele wyższej zdolności kredytowej oraz wkładu własnego niż w przypadku kredytu złotowego. Dodatkowo, w bankach oferowana jest bardzo mała liczba produktów takich jak kredyt walutowy. Starając się o kredyt musisz pamiętać o tym, aby okazane przez Ciebie dokumenty były spisane w języku polskim. 

Czy każdy może starać się o kredyt walutowy?

Musisz wiedzieć, że obecnie nie każdy może starać się o kredyt walutowy. Po zmianach, które wprowadziła komisja nadzoru finansowego, o kredyt walutowy mogą ubiegać się jedynie osoby, które posiadają trwały dochód w walucie kredytu. 

 

Wprowadzone zmiany mają zabezpieczyć regularną i stałą spłatę i obsługę kredytu oraz zapobiec ponownemu wystąpieniu sytuacji, jaka miała już miejsce w naszym kraju, kiedy to masowo udzielano kredytów we frankach szwajcarskich. 

Jakie dokumenty przygotować, aby starać się o kredyt walutowy?

Aby starać się o kredyt walutowy, przede wszystkim należy złożyć wniosek o kredyt walutowy. Dodatkowo musisz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dokumentu tożsamości takiego jak dowód osobisty lub paszport. 

 

Przygotuj również swoją umowę o pracę lub kontrakt za granicą, zaświadczenie o wysokości Twoich dochodów, wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy oraz zeznanie podatkowe z poprzedniego roku. 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 listopada 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca