Film

Ranking 20 komedii romantycznych wartych zobaczenia tego lata

Nieprzyzwoicie komercyjne, tandetne, przewidywalne i nierealistyczne, ale jednocześnie tak przyjemne do oglądania. Komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. U schyłku lata warto przypomnieć sobie 20 najlepszych komedii romantycznych, by potrzymać beztroski nastrój upalnych dni na dłużej

 

10. Holiday (2006)

 

Reż.       Nancy Meyers

 

Scen.     Nancy Meyers

 

Obsada: Kate Winslet, Cameron Diaz, Eli Wallach, Jude Law, Jack Black, Edward Burns, Rufus Sewell,  Miffy Englefield

 

Nieszczęśliwie zakochana Brytyjka Iris po kilku przepłakanych dniach spowodowanych wiadomością o zaręczynach jej ukochanego, postanawia skorzystać z internetowego serwisu oferującego zamianę domów. W ten sposób nawiązuje internetową znajomość z Amandą, producentką zwiastunów z Los Angeles, która właśnie rozstała się ze swoim chłopakiem.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje szalenie hollywoodzki wątek Arthura Abbotta (Eli Wallach), zdobywcy Oscara za najlepszy scenariusz, który zaczynał swoją karierę w Hollywood jeszcze w czasach jego złotego wieku. Iris stara się przekonać swojego nowego przyjaciela do wzięcia udziału w uroczystości wydanej na jego cześć. Zbiór wzruszających scen, dodatkowo czarujących przez muzykę skomponowaną przez Milesa (Jack Black), udowadnia, że każdy z nas potrzebuje innego rodzaju miłości, zarówno romantycznej, jak i tej przyjacielskiej, a przede wszystkim takiej, która zadziała jak lekarstwo na złamane serce.

 

To kolejny udany film z gatunku komedii romantycznych, którego autorką jest Nancy Meyers. Oprócz gwiazdorskiej obsady reżyserka i scenarzystka oferuje widzom lekarstwo łagodzące ból każdego rozstania. Nie zapomina przy tym o estetycznych walorach komercyjnego kina sprawiając, że zarówno na Cameron Diaz i jej imponującą wille, jak i na Kate Winslet i jej pokryty warstwą śniegu, uroczy, wiejski domek patrzy się z ogromną przyjemnością.

 

 

walen

31 Poznań
45 artykułów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca