Film

Patty Hearst protestuje, nie będzie filmu

Wytwórnia 21st Century Fox zrezygnowała z realizacji biograficznego filmu o Patty Hearst, dziedziczce fortuny magnata prasowego Williama Randolpha Hearsta.
W wielu 19 lat Patty Hearst została porwana przez organizację terrorystyczną Symbioniczna Armia Wyzwolenia. Porywacze żądali 2 miliony dolarów, które przeznaczyli na jedzenie dla biednych, ale nie wypuścili Patty Hearst. Pół roku później okazało się, że Patty Hearst przystąpiła do organizacji i uczestniczyła w napadzie na bank. Ostatecznie kobieta trafiła za kratki, ułaskawił ją prezydent Jimmy Carter.

Film miał wyreżyserować James Mangold na postawie biografii Jeffreya Toobina "American Heiress". Elle Fanning miała zagrać główną rolę.

Film jednak nie powstanie ze względu na protesty samej bohaterki biografii.

- Nie dałam Jeffreyowi Toobinowi, 21st Century Fox, CNN czy komukolwiek innemu zaangażowanemu w ten projekt pozwolenia by kolejny raz robić ze mnie ofiarę - napisała w oświadczeniu Patty Hearst. - Ani tym bardziej nie godzę się na to by powstawał film, którym porwania i gwałty pokazywane są w komediowej formie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca